Медведчук - Володіну: Переговори в ТКГ зайшли в глухий кут через позицію української делегації

Зустріч Віктора Медведчука і В'ячеслава Володіна

Держдума РФ

Переговори в Тристоронній контактній групі щодо врегулювання ситуації на Донбасі зайшли в глухий кут через позицію української делегації.

Про це після зустрічі з главою Держдуми Російської Федерації В'ячеславом Володіним заявив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" і Міжфракційного депутатського об'єднання Верховної Ради України "Міжпарламентський діалог в ім'я миру: Україна — Росія — Німеччина — Франція" Віктор Медведчук.

"Ми провели з В'ячеславом Вікторовичем консультації, пов'язані з парламентським виміром "нормандського формату", тобто, тими питаннями, якими ми займалися на початку року, коли в березні місяці я приїжджав, зустрічався з головою Державної Думи, керівниками фракцій, представницьким комітетом, де ми почали реалізацію парламентського виміру "нормандського формату", так як в Україні створено міжфракційне об'єднання", - зазначив політик.

Віктор Медведчук нагадав, що раніше були проведені двосторонні зустрічі з парламентарями Франції, Німеччини, РФ, і у всіх їхніх учасників були великі плани з реалізації формату для зустрічі в Страсбурзі вже всіх чотирьох делегацій парламентів країн, глави держав яких представляють цей "нормандський формат", проте завадила пандемія коронавірусу.

"І останні місяці ми очікували поліпшення ситуації для того, щоб продовжити реалізацію цього проєкту, цієї ідеології "нормандського формату". Але сьогодні виникла необхідність про проведення консультації, я попросив про зустріч В'ячеслава Вікторовича.

Ми зустрілися, провели таку зустріч, яка спрямована на те, що, на жаль, сьогодні в глухому куті знаходиться формат Мінських переговорів Тристоронньої контактної групи, в глухому куті він знаходиться з вини української делегації, яка поставила ряд питань для того, щоб вони були дозволені, але практично у них немає сьогодні виходу для реалізації", - сказав політик.

При цьому він підкреслив, що ускладнило ситуацію й те, що Верховна Рада України 15 липня поточного року ухвалила постанову, якою в одному з пунктів, пункті 4, фактично перекреслила норми, які передбачені Мінськими угодами і які були затверджені резолюцією Ради Безпеки ООН.

"І саме через це положення переговори в Тристоронній контактній групі зайшли в повний глухий кут. Тому ми в ході обговорення сьогодні з В'ячеславом Вікторовичем обговорили питання того, як активізувати саме в питаннях парламентського виміру "нормандського формату" переговори між депутатами, незважаючи на ситуацію з коронавірусом, для того, щоб дати основу в тому числі і продовжити Мінські переговори в Тристоронный контактній групі і допомогти главам держав, які входять в "нормандський формат", через позицію парламентарів зрушити з місця глухий кут, який на сьогоднішній день є в питаннях мирного врегулювання на Донбасі", - додав Медведчук.

Новини за темою: Віктор Медведчук: Відставка Фокіна означає, що влада України офіційно відмовилася від виконання Мінських угод

Як повідомлялося, 6 жовтня у Державній Думі РФ відбулася зустріч Голови ДД В'ячеслава Володіна та голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", голови Міжфракційного депутатського об'єднання Верховної Ради України "Міжпарламентський діалог в ім'я миру: Україна — Росія — Німеччина — Франція" Віктора Медведчука.

Під час зустрічі сторони відзначили, що пандемія COVID-19 внесла свої корективи в діалог країн "нормандської четвірки", але зараз він повинен бути активізований.

За словами В'ячеслава Володіна, робота повинна продовжуватися, потрібно будувати плани щодо подальшої співпраці, незважаючи на пандемію, яка "в будь-якому випадку має піти в минуле".