Медведчук-Володіну: Переговори в парламентському вимірі "нормандського формату" допоможуть вивести з глухого кута переговори щодо мирного врегулювання на Донбасі

Голова політради партії "Опозиційна платформа ‒ За життя", народний депутат Віктор Медведчук 112.ua

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат України Віктор Медведчук під час зустрічі з головою Держдуми РФ заявив, що переговори в парламентському вимірі "нормандського формату" допоможуть вивести з глухого кута переговори щодо мирного врегулювання на Донбасі. 

Так, 6 жовтня політики провели консультації, пов'язані з реалізацією парламентського виміру "нормандського формату", так як в Україні створено Міжфракційне об'єднання "Міжпарламентський діалог в ім'я миру: Україна — Росія — Німеччина — Франція".

"Ми провели зустрічі тоді з парламентарями Франції, Німеччини, РФ, і у нас були великі плани з реалізації формату для зустрічі в Страсбурзі вже всіх чотирьох делегацій парламентів країн, де глави держав представляють цей "нормандський формат". Але, на жаль, боротьба з коронавірусом цим планам завадила", - зазначив Медведчук.

За словами українського політика, останні місяці члени міжфракційного об'єднання очікували поліпшення ситуації для того, щоб продовжити реалізацію цього проєкту - ідеології "нормандського формату". Однак, сьогодні виникла необхідність проведення консультації, у зв'язку з чим Віктор Медведчук попросив про зустріч В'ячеслава Володіна.

Новини за темою: Медведчук провів зустріч з Володіним. Голова Держдуми РФ закликав розвивати відносини між Держдумою і Радою

"Ми зустрілися, провели таку зустріч, яка спрямована на те, що, на жаль, сьогодні в глухому куті знаходиться формат Мінських переговорів Тристоронньої контактної групи, в глухому куті він знаходиться з вини української делегації, яка поставила низку питань для того, щоб вони були дозволені, але практично у них немає сьогодні виходу для реалізації", - пояснив політик. 

Крім того, він нагадав, що 15 липня 2020 року Верховна Рада прийняла постанову, яка пунктом 4 фактично перекреслила норми, передбачені Мінськими угодами і які були затверджені резолюцією Ради Безпеки ООН.

За словами Медведчука, це і стало причиною того, що переговори в Тристоронній контактній групі (ТКГ) зайшли в глухий кут.

"Ми з В'ячеславом Вікторовичем обговорили питання того, як активізувати саме в питаннях парламентського виміру "нормандського формату" переговори між депутатами, незважаючи на ситуацію з коронавірусом, для того, щоб дати підстави в тому числі і продовжити Мінські переговори в Тристоронній контактній групі і допомогти главам держав, які входять в "нормандський формат", через позицію парламентаріїв зрушити з місця глухий кут, який на сьогодні є в питаннях мирного врегулювання на Донбасі", - додав народний депутат. 

Нагадаємо, 6 жовтня в Державній Думі відбулася зустріч В'ячеслава Володіна і Віктора Медведчука. За підсумками зустрічі український політик заявив, що мінський формат переговорів по Україні знаходиться в глухому куті через позицію України.