Медведчук - Володіну: Об'єднання зусиль парламентарів України, РФ, Франції та Німеччини надасть імпульс мирному процесу

Зустріч Віктора Медведчука і В'ячеслава Володіна

Держдума РФ

Об'єднання зусиль парламентарів України, Російської Федерації, Франції та Німеччини надасть імпульс мирному процесу на Донбасі. Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук під час зустрічі делегації міжфракційного депутатського об'єднання "Міжпарламентський діалог в ім'я миру: Україна ‒ Росія ‒ Німеччина ‒ Франція", представленої депутатами "Опозиційної платформи – За життя", з депутатами Державної Думи РФ у Москві.

"У нас як у опозиційної партії і як у опозиційної фракції висновок напрошується один – про те, що до миру сьогоднішня влада України не прагне. І тому ось тут ми просимо про допомогу - спільними зусиллями сприяти тому, щоб цей мир став можливим. І ми бачимо високу роль у цьому парламентарів і Російської Федерації, і Німеччини, і Франції. Тому що, як ви пам'ятаєте, тоді ми з вами говорили – "Міжпарламентський діалог в ім'я миру: Україна ‒ Росія ‒ Німеччина ‒ Франція". Тут ми вже обговорювали ідеї, В'ячеславе Вікторовичу, з приводу того, що ми вважаємо, що наступний етап – це перетворення міжфракційного депутатського об'єднання всередині Верховної Ради України на міжпарламентське об'єднання. Тобто тих людей, які готові цьому допомагати, в Берліні, Парижі, Москві і, звичайно ж, в Києві. І якщо ми об'єднаємо зусилля, то це один з тих шляхів, який може надати цьому (мирному процесу, - ред.) помітний імпульс для реалізації", - зазначив він.

Новини за темою: Медведчук: Чим нижчий рейтинг Зеленського, тим менше шансів реалізувати Мінські угоди

Нагадаємо, в листопаді 2019 року у Верховній Раді України створено Міжфракційне депутатське об'єднання "Міжпарламентський діалог в ім'я миру: Україна ‒ Росія ‒ Німеччина ‒ Франція", яке очолив Віктор Медведчук.

У грудні того ж року представники "Опозиційної платформи – За життя" звернулися до президента Росії Володимира Путіна з пропозицією створити міжпарламентський формат "нормандської четвірки". Президент Росії підтримав ініціативу української сторони і доручив опрацювати це питання голові Державної Думи В'ячеславу Володіну.

У січні поточного року представники "Опозиційної платформи – За життя" презентували ініціативу "Парламентського виміру "нормандської четвірки" членам Сенату Франції, депутатам Національних зборів і представникам дипломатичних та ділових кіл Франції. Пізніше подібна презентація відбулася в німецькому Бундестазі.