live

Медведчук: Влада злочинно бездіє щодо питання заборгованості із виплати заробітної плати

Народний депутат, голова Політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук

Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Українська влада злочинно бездіє щодо питання заборгованості з виплати заробітної плати. Таку думку висловив голова Політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук в заяві, текст якої оприлюднено на сайті політсили.

Наводимо її дослівно:

Станом на 1 березня 2020 року, за даними Державної служби статистики України, сума заборгованості з виплати зарплати українцям була на рівні 3019,8 млн грн.

Таким чином, заборгованість з виплати зарплати в Україні залишається практично на колишньому високому рівні. Влада злочинно бездіє, і це очевидно проявляється при аналізі динаміки заборгованості, наприклад, у сфері охорони здоров'я.

За підсумками лютого 2020 року, коли небезпека пандемії коронавірусу вже була офіційно зведена в ранг національної загрози, заборгованість із виплати зарплати медикам не тільки не знизилася, а, навпаки, зросла ще на 4,2% – до 16 732 тис. грн.

При цьому очевидно, що в рамках зведеного бюджету країни це не така вже критична сума, а її виплата переконала б медиків у тому, що держава про них дійсно дбає, і не тільки на словах.

Повертаючись до теми загальної динаміки заборгованості з виплати зарплати, необхідно:

– встановити дієвий контроль за погашенням заборгованості, це має нарешті стати невід'ємною складовою політики держави;

– держава не може і не повинна піклуватися про інтереси зовнішніх кредиторів більше, ніж про законні інтереси власних громадян;

– погашення заборгованості з виплати зарплат в період карантину має стати першочерговим завданням у рамках соціально-економічної політики держави.

При цьому потрібно визнати, що у нинішньої влади взагалі відсутня будь-яка розроблена і обґрунтована соціально-економічна політика.

Навіть введення так званої надзвичайної ситуації та карантину по всій території України не сподвигло Кабмін на розробку якоїсь адекватної системи соціального захисту співгромадян.