Новини » Політика Читать эту новость на русском

Медведчук: Влада Зеленського, яка продовжує політику підтримки неонацистських угруповань, повинна відправитися на звалище історії

Віктор Медведчук

"Опозиційна платформа - За життя"

Влада президента Володимира Зеленського, що продовжує політику підтримки неонацистських угруповань, повинна відправитися на звалище історії. Про це йдеться в заяві голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука.

Наводимо її текст дослівно:

Незважаючи на пандемію коронавірусу і серйозні економічні проблеми, влада Зеленського знаходить гроші для фінансування через Міністерство молоді та спорту десятків соціально небезпечних проєктів радикалів, їх військово-тренувальних таборів для молодих людей нібито "в ім'я патріотичного виховання, подальшого розвитку національної самосвідомості і духовності".

Ультраправі угруповання, такі як "Молодіжний національний конгрес", "Рух опору капітуляції" та інші, в рамках проєктів, подібних польовій грі "Гурби-Антонівці", семінарів типу "Курс вільних людей", зібрань "Повстанська варта", Insurgent Fire та інших, використовують гроші українських платників податків для залучення і радикалізації молоді, промивання мізків. Радикали відкрито пишуть на своїх вебсайтах, що уряд фінансує мережу регіональних таборів типу "Підпілля", "Коловрат", "Лісоня" та інших, де, за інформацією ЗМІ, молоді системно прищеплюється прихильність до ультранаціоналізму і фашизму. За відсутності будь-якого контролю з боку держави молодих людей навчають володіння зброєю і потім активно залучають до націоналістичних акцій.

Влада своєю бездіяльністю і потуранням фактично визнає прийнятними цинічні побиття, звірячі розправи радикалів з представниками опозиційних по відношенню до них політичних партій і журналістами, а фінансуванням подібних акцій створює живильне середовище для розвитку радикалізму, русофобії і нетерпимості.
Нещодавно Лондонський Центр протидії цифровій ненависті (Center for Countering Digital Hate, CCDH), британські видання Тһе Gardian і The Observer також із стурбованістю повідомляли, що українські ультраправі батальйон "Азов" і Mizanthropic Division займаються вербуванням молодих радикалів в Європі для участі в акціях в Україні. "Азов" запрошує на тренування в свої воєнізовані табори і членів Американської екстремістської організації Rise Above. А українська влада не просто закриває очі на тренувальні табори націонал-радикалів на території країни ‒ вона доклала руку до фінансування подібних заходів.

Причому це не звичайне головотяпство, як можна було б припустити, знаючи кричущий непрофесіоналізм нашої влади, а системна політика. 18 листопада 2020 року на комітеті Генасамблеї ООН 122 державами була прийнята резолюція про боротьбу з героїзацією нацизму, а Україна знову проголосувала проти.

Упевнений, що влада Зеленського, яка продовжує політику Порошенка і активно підтримує неонацистські угруповання, покриває злочини фашистського режиму, який був повалений в результаті нашої перемоги у Великій Вітчизняній війні, а тому заслуговує найсуворішого засудження і повинна бути відправлена на звалище історії слідом за своїми ідейними натхненниками.