live

Медведчук: Влада, запроваджуючи карантин, не готується до того, що буде після

Голова Політради "Опозиційної платформи - За життя", народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Українська влада, запроваджуючи карантин, не готувалася до його наслідків. Про це заявив голова Політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук в ефірі ток-шоу "Пульс" на телеканалі "112 Україна".

"Ми критикували не карантинні заходи, пов'язані із запровадженням карантину, ми критикували, що влада, оголошуючи карантин і розуміючи, що зупиниться фактично все ділове, бізнес-життя і багато інших процесів, не готується до того, що буде після того як. І коли ви зараз говорите про те, що ось зараз прогнозують, і не тільки в Україні, треба сказати, а в усьому світі другу, третю хвилю коронавірусу, можливий розвиток епідемії і у світі, і в Україні, я хочу сказати - ну, жити якось треба. Жити ми повинні. А для того, щоб жити, треба працювати. І тому, звичайно ж, сьогодні ми згадуємо слова представника Міністерства охорони здоров'я про те, що, бачте, гуляти в парках не можна було, тому що це була хитрість з боку влади, щоб налякати наших людей. Ну, я думаю, що це примітивні зауваження, хоча, напевно, по суті, вони були з їхніх позицій, як вони думають, представники влади, правильними, але з позиції людей це було знущання і цинізм", – сказав він.

Політик також цікавиться, що зробила влада з другої половини березня, у квітні-травні, щоб не було важких наслідків для економіки.

"Але питання ж не в цьому. Питання полягає в іншому. А що країна робила, - а в цьому випадку, коли я кажу "країна" - це влада, - починаючи з другої половини березня-квітня-травня для того, щоб не втратити так багато, як багато втратити і в питаннях економіки, і в питаннях забезпечення соціальної сфери, а отже - в питаннях утримання рівня життя людей та рівня добробуту. Що вони зробили? І коли це все сталося в березні, ми розробили і оголосили антикризовий план виходу з тієї ситуації, в яку потрапила і Україна, і багато інших країн. І ми безпосередньо говорили, що треба зробити все для того, щоб сфера виробництва, підприємницька сфера - вона збереглася на тому, можливо, мінімальному рівні, який може отримати за підсумками максимальну віддачу в питаннях відновлення та робочих місць, забезпечення людей і виробництва товарів та надання послуг", – сказав нардеп.

На його думку, влада дилетантськи ставилася до того, що відбувається.

"Але влада, яка була, прямо скажемо, непрофесійна - вона була і залишається - дилетантськи відносно до цього всього ставилася, і навіть в парламенті, коли проводилися позачергові парламентські засідання, коли збирали депутатів і ризикували тим, що в залі збирається 320-350-380 народних депутатів, брали здебільшого рішення не в інтересах наших людей, не те, що треба було зробити і закласти ось цей навіть короткостроковий фундамент для відновлення економіки, робочих місць та зайнятості людей, а виконувала вказівки із Заходу, зовнішнього управління. Ухвалювала закон про землю, це ж важливо? Дуже важливо, тому що це вимога МВФ. Закон про банки та банківську діяльність - це важливо? Дуже важливо. Але не для людей, для громадян України, а для цих західних фондів, для вказівки МВФ. І навіть приклад, зверніть увагу. Ось 20 травня засідає Кабінет міністрів і вносить зміни, корективи, в редакцію платежів державного казначейства, першочерговим. Першочергові платежі. І там доповнюють ці першочергові платежі - як ви думали, чим? Не фінансуванням додатково медичної сфери, не фінансуванням придбання медичних засобів, медичних препаратів. Вони додають - якщо раніше серед пріоритетів було обслуговування зовнішньої позики, то зараз ще додали і повернення цієї позики - це також пріоритет. Не розвиток економіки, не кошти, які йдуть на сферу охорони здоров'я, не захист лікарів, які перебувають на передовій боротьби з коронавірусом, а забаганки МВФ. Навіть більше, цією ж постановою вони припиняють будь-яке фінансування науково-технічних досліджень, які проводяться з бюджету. Тобто мало того, що у нас немає цього - цією постановою уряду вони унеможливлюють ще і майбутнє України. Ось дії влади - непрофесійні, дилетантські, і в стратегічному контексті - невитримані, що не відповідають вимогам сьогодення", – сказав Медведчук.

Нагадаємо, раніше Медведчук заявляв, що влада не приділила належної уваги допомозі лікарям, які боролися з коронавірусом.