Медведчук: Влада нічого не робить для досягнення миру на сході України

Голова політради "Опозиційної платформи - За життя", народний депутат України Віктор Медведчук

zagittya.com.ua

Чинна українська влада не робить нічого для досягнення миру на сході України, оскільки у неї немає на це політичної волі, — з одного боку, вона боїться націонал-радикалів, з іншого, — хоче догодити Заходу, який сьогодні здійснює зовнішнє управління країною.

Про це заявив голова політради "Опозиційної платформи — За життя", народний депутат України Віктор Медведчук під час зустрічі з виборцями та партійним активом в Луганській області. 

"І всі обіцянки попередньої влади, пана Порошенка, які плавно, безболісно для президента, безрезультатно для українського народу перетекли від одного до іншого, продовжують ситуацію, яка склалася тут, в тому ж стані, як це було багато років тому. Багато, тому що вже шість, сьомий рік розвиваються події, які ділять Луганську область на контрольовану і неконтрольовану територію. Страждає економіка регіону, страждають люди, страждає інфраструктура, і немає того просвіту або променя світла в цьому темному царстві цього конфлікту, темному царстві не миру, що триває, підкреслюю, не миру, тому що влада, на жаль, для цього нічого не робить", — зазначив Віктор Медведчук.

Опозиційний політик нагадав, що у 2019 році під час президентської кампанії тоді ще кандидата Володимира Зеленського на сході та півдні України підтримували 88-89% виборців в надії, що він принесе в країну мир.

"Я пам'ятаю, як представники вашого регіону, швидше за все, що багато хто з вас, під час президентської кампанії, особливо в другому турі, голосували за президента Зеленського. Я пам'ятаю добре цифри, це 88-89% за Зеленського і в Луганській, і в Донецькій, і, до речі, в Одеській, і в Миколаївській, і в Запорізькій області. Тобто, ті області, які найближче до вогнища напруженої ситуації, там, де дійсно розвивається цей конфлікт, — а особливо мова йде про вас, — і люди, які відчували все це і бачили, що Порошенко нічого не робить, звичайно ж, віддали голоси за Зеленського в надії на те, що він принесе мир. Тим більше він не просто обіцяв, він з цим фактично і переміг. Тому що можна розбиратися зараз у багатьох аспектах його безпосередньої діяльності, але головним був мир. Тому що багато хто вважає, що він щось обіцяв, ну, якщо розібратися, то не зовсім він, а Голобородько. Але люди якось об'єднали ці дві ролі в одну. В результаті вже починають аналізувати та згадувати, навіть сперечатися, знаєте, йдуть активні такі дискусії. "Та ні, це не Зеленський, це Голобородько", "Та яка різниця, Голобородько ж теж Зеленський", "Та ні, це ж кіно, а в житті все не так, в житті все по-іншому". Але як у житті — ми з вами знаємо, тому що ми ж не в кіно, не в кінотеатрі і не в космосі, ми в Україні", — вказав Віктор Медведчук.

Народний депутат підкреслив, що у президента Зеленського і його команди немає політичної волі на встановлення миру в країні.

"Більше того, я це стверджую, у мене є аргументи, докази, я можу довести кому завгодно і в першу чергу тим, у кого можуть бути ще з цього приводу сумніви, що політичної волі на мир у Зеленського немає, у його команди теж немає. Вони не знають, як його досягти, тому що з одного боку вони бояться націонал-радикалів, з іншого боку вони хочуть догодити заходу, який сьогодні здійснює зовнішнє управління нашою країною, і ми потрапили в ці лещата зовнішнього управління, виконання західних хотілок і всього іншого. І в цій ситуації триває ось це перетягування каната. Коли він розповідає з приводу того, що "Та ні, зроблено ж дуже багато, ми ж йдемо цим шляхом. Ось, дивіться, є обмін — правда, є, "ось засідання "нормандського формату", не було три роки очного" — правда, є, було в грудні, "ось ми встановили нарешті "режим тиші", який, як сьогодні пан Зеленський заявив, уже триває 86 днів. Також було і кілька днів тому, коли він був у Британії та відповідав на запитання кореспондента BBC. І там кореспондент BBC поставив (питання — ред.): "Так, ось ви говорите про те, що є обмін — є, ви говорите про те, що встановили "режим тиші" за домовленістю від 23 липня 20-го року — так, але це ж не мир". Він йому каже: "ОБСЄ, спеціалізована моніторингова місія, єдиний орган, який офіційно може давати висновки та оцінку того, що відбувається, в тому числі наявність або відсутність порушення цього режиму, відзначили на той період 1400 порушень цього режиму припинення вогню". До чого зводиться питання кореспондента? До того, що так, це все добре, що були обміни, це добре, що встановили "режим тиші" та намагаються за нього триматися і його реалізовувати — це дійсно добре, я зараз без іронії, я абсолютно серйозно оцінюю в цій частині дії влади. Але питання в іншому. І він його запитує: "Але це ні на крок не просунуло до миру. Так. Це ні на крок не просунуло до миру. Миру як не було, так і немає", — резюмував Віктор Медведчук.