Медведчук: Влада не зможе провести вибори на Донбасі разом із місцевими виборами по всій країні

Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Влада не зможе провести вибори на Донбасі разом із місцевими виборами по всій території України.

Таку думку в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK висловив голова Політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук, коментуючи заяви представників монопартійної більшості про те, що є надія на проведення місцевих виборів у жовтні і на непідконтрольних Україні територіях Донбасу.

"Ви знаєте, це слова, які, по-перше, не відповідають дійсності, а по-друге, щодо цього питання на нормативному рівні вирішено, наприклад, у формулі Штайнмаєра, яку підтримала Україна в особі пана Кучми, який представляє Зеленського у Мінську, ще 1 жовтня 2019 року. І згідно з формулою Штайнмаєра, а також згідно з Мінськими угодами, які затверджені Резолюцією Ради безпеки ООН, передбачено, що вибори на неконтрольованих на сьогоднішній день територіях України, тобто на Донбасі, відбуваються згідно зі спеціальним законом про вибори. І цей спеціальний закон про вибори повинна прийняти ВРУ, а до того, як вона його приймає, його треба безпосередньо узгодити з представниками Донецька і Луганська, знайти отой спільний знаменник і винести у ВРУ, прийняти і потім проводити вибори", - зазначив політик.

При цьому Медведчук підкреслив, що для того, щоб заяви про проведення виборів на всій території України стали реальністю потрібно багато працювати.

"Коли говорять, що це можливо було зробити під час виборчої кампанії до місцевих органів восени, то я на початку року, в кінці минулого року говорив – так, дійсно, це можна зробити, але для цього треба працювати. Для цього треба напрацьовувати і узгоджувати норми цього спеціального виборчого закону. Більше того, треба вирішувати інші питання, які передбачені Мінськими угодами. Треба іти по шляху миру, по шляху мирного врегулювання", - резюмував він.

Новини за темою: Місцеві вибори, які ми заслужили: Коли і як Україна обиратиме владу в регіонах та чому зменшено заставу для кандидатів

Нагадаємо, раніше перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко заявив, що місцеві вибори в Україні відбудуться за планом - 25 жовтня. Водночас віцепрем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков уточнив, що про проведення місцевих виборів у ОРДЛО разом із усією країною стане відомо ближче до липня.