Медведчук: Влада добре знає, що потрібно зробити для досягнення миру на Донбасі, але відмовляється це робити

Голова Політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

За відсутності політичної волі президента Володимира Зеленського та його оточення жодних результатів і зрушень у питанні мирного врегулювання на сході України не буде. І влада добре знає, що їй треба робити, проте вона категорично від цього відмовляється.

Таку думку під час брифінгу в кулуарах Верховної Ради України, який транслював телеканал ZIK, висловив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат України Віктор Медведчук.

"Тут все дуже просто. Все це прописано в Мінських угодах, і комплекс заходів з мирного врегулювання, який був підписаний 12 лютого 2015 року, дає відповідь на всі ці питання, в тому числі і ті, які ви поставили. І владі треба діяти в руслі виконання цих рішень. А сьогодні виходить, що влада, яка за фактом, і у мене є підстави це стверджувати, не має політичної волі на мирне врегулювання, намагається знайти якісь варіанти "В", "С", намагається зробити все, щоб сьогодні не виконувати Мінські угоди. Ми ж чуємо постійні коментарі "Мінські угоди треба змінювати", "Мінські угоди не є тим документом, який треба виконувати", але при цьому пан Зеленський 9 грудня, саме він, не Порошенко, який висвітлив підписання Мінських угод в лютому 2015 року, а саме пан Зеленський 9 грудня підписав і затвердив паризьке комюніке, визнав Мінські угоди, де вони перераховуються всі", - зазначив політик.

При цьому Медведчук нагадав, що в зазначеному комюніке мова йде про мирний договір 5 вересня 2014 року, меморандум 19 вересня 2014 року і протокол, і комплекс заходів про мирне врегулювання від 12 лютого 2015 року.

"Він же (президент Зеленський, - ред.) поставив свій підпис. Більше того, були намічені дії, які необхідно виконати до наступної зустрічі глав держав "нормандського формату". Нічого з цього не зроблено, я можу знову-таки це стверджувати. Більше того, триває перетягування каната, а віз і нині там. Тому в даному випадку за відсутності політичної волі Зеленського та його оточення жодних результатів і зрушень у питанні мирного врегулювання не буде. І влада добре знає, що їй треба робити, проте вона категорично від цього відмовляється. Відмовляється робити, відмовляється принести мир в Україну, повернути Донбас в Україну, а Україну на Донбас", - резюмував він.

Новини за темою: Медведчук: Немає жодних підстав для проведення зустрічі глав держав "нормандського формату"

Раніше Віктор Медведчук заявляв, що сьогоднішні дії української влади в ТКГ свідчать про вихід з угод про режим припинення вогню і перемир'я від 22 липня 2020 року.