Медведчук: Відзначити День визволення України від нацистів на вулиці вийшла тільки ОПЗЖ, а влада - забороняє термін "Велика Вітчизняна війна"

Голова політради "Опозиційної платформи - За життя", народний депутат України Віктор Медведчук

zagittya.com.ua

У середу, 28 жовтня, представники "Опозиційної платформи - За життя" вийшли для того, щоб вшанувати пам'ять ветеранів та учасників бойових дій 1941-1945 років, у той час як нинішня українська влада забороняє термін "Велика Вітчизняна війна". Про це повідомив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук під час візиту до Закарпатської області. 

"Дорогі учасники бойових дій, дорогі ветерани, закарпатці, сьогодні дійсно всенародне свято - свято 76 років визволення України від фашистсько-німецьких загарбників. Саме в цей день, 76 років тому, успішно, переможно завершилася військова операція, що проводиться першим і четвертим українським фронтами під назвою Східно-Карпатська", - заявив Медведчук. 

Так, 27 жовтня був звільнений Ужгород, а 28 Червона армія вийшла на кордони сучасної України.

"Це дійсно свято. Як слава, глибока повага тим, хто поліг смертю хоробрих, а таких були мільйони в роки Великої Вітчизняної війни. Мільйони, які загинули, звільняючи Україну, українців, росіян, білорусів та інших представників багатонаціонального Радянського Союзу. Мільйони військовослужбовець, тих, хто перебували зі зброєю в руках, захищали, звільняли Україну, а потім, виконуючи інтернаціональний обов'язок, звільняли всю Європу", - сказав політик. 

Новини за темою: Медведчук: Влада хоче заборонити будь-яку згадку терміну "Велика Вітчизняна війна" в школах

Однак, Віктор Медведчук зазначив, що українська влада протягом останніх років забуває про загальнонаціональне і всенародне свято.

"Дивує поведінка влади останніх років, коли про це просто забувається, коли сьогодні по всій країні опозиція, а не влада, я це підкреслюю, представники "Опозиційної платформи - За життя" вийшли для того, щоб вшанувати пам'ять героїв, пам'ять тих, хто кував перемогу в тилу ворога, пам'ять тих на щастя залишилися в живих ветеранів і учасників бойових дій у Великої Вітчизняної війни, влада мовчить. А як же всенародне свято? А як же загальнонаціональної його характер? Чим же займається влада сьогодні, коли наші однопартійці в Донецькій, Луганській області, в Дніпрі, в Кривому Розі, в Одесі, в Києві покладає квіти до могил, вшановує тих, хто на превелике щастя залишився і знаходиться з нами", - зазначив нардеп. 

Водночас Віктор Медведчук додав, що українська влада навпаки забороняє вживання терміну "Велика Вітчизняна війна". Крім того, перед цим попередня заборонила використовувати Георгіївські стрічки на нагородах. 

Новини за темою: Медведчук: Наша партія не дасть переписати історію і збереже пам'ять про подвиг народу під час Великої Вітчизняної війни

За словами депутата, таким чином політики сьогодні намагаються переписати історію. 

"Сьогодні ті, хто колись допомагав і перебував у посібниках фашизму, ті, хто шанує саме цю категорію людей, намагається взяти всю перемогу і те, що сталося в 41-45 роках, як свою заслугу", - підсумував Медведчук. 

Нагадаємо, сьогодні, 28 жовтня, в Україні відзначають офіційний День визволення від фашистських загарбників. Саме цей день вважають датою остаточного вигнання окупаційних фашистських військ за межі території України. Цього року виповнюється 76 років з дня вигнання нацистських окупантів з України