Медведчук: Відповідальність за приниження подвигу народу-переможця у Великій Вітчизняній війні ляже на Президента і МЗС

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Відповідальність за приниження подвигу українського народу-переможця у Великій Вітчизняній війні ляже на президента Володимира Зеленського і Міністерство закордонних справ. Про це йдеться в заяві голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука.

Наводимо його текст дослівно:

Україна в черговий раз оскандалилася на світовій арені. Після відмови від святкування 9 травня ‒ Дня Перемоги ‒ і від використання самого терміна "Велика Вітчизняна війна", після заборони символів перемоги та демонстративної відмови підтримати резолюцію ООН проти нацизму Київ вирішив до невпізнання спотворити саму історію і пам'ять про ті страшні події XX століття. Постпред України в ООН Сергій Кислиця заявив, що план Другої світової "Гітлер розробив у змові зі Сталіним", а "радянські війська вбили тисячі українців під час окупації та ще більше ‒ в ході відступу в 1941 році".

Ця заява виглядає ще більш цинічною тому, що дипломат, який представляє Україну на такому високому рівні, продемонстрував кричущу історичну безграмотність і власну моральну ущербність, висловивши свої сумнівні умовиводи на урочистому засіданні Генеральної Асамблеї ООН в пам'ять про жертви Другої світової війни.

Спроби української сторони переписати історію лише підтверджують повне невігластво українських лідерів, їх упередженість і політичну заангажованість. Звідси нездорові націоналістичні прояви при висвітленні теми Великої Вітчизняної війни, постійні спекуляції та скандали навколо питання, що вимагає поваги та гідного ставлення.

Очевидно, що уроки Другої світової засвоїли не всі. Розпалювання національної ворожнечі, ненависть, що роздувається владою, за етнічною, мовною, релігійною ознакою - реалії сучасної України.

Виступ Кислиці в ООН - найяскравіший приклад переписування історії, знищення історичної пам'яті. Для боротьби з цим явищем 9 травня 2020 року "Опозиційна платформа – За життя" створила громадський рух "Український фронт захисту історичної пам'яті".

Ми вимагаємо від української влади шанувати народ-переможець і вчинений ним подвиг, перестати глумитися над пам'яттю жертв Великої Вітчизняної війни. А тим, хто не готовий це робити, хто вважає за краще голосувати в ООН проти засудження нацизму, в українській дипломатії не місце.

За ганебний виступ в ООН, який, розуміючи брехливий і образливий характер подібних заяв, промовчали українські ЗМІ, постпред України в ООН повинен бути негайно відкликаний, а його виступ має бути дезавуйовано МЗС України. Інакше відповідальність за цю брехню лежатиме і на Міністерстві закордонних справ, і особисто на Президентові України Володимирі Зеленському, який згідно з Конституцією здійснює керівництво зовнішньополітичною діяльністю України.