Медведчук: Вдумайтеся, яким важливим економічним партнером для України є Білорусь!

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук переконаний, що Білорусь є одним з найважливіших економічних партнерів України, а прийнята нардепами постанова про невизнання виборів – це політика "партії війни", яка сьогодні демонструється в парламенті.

Про це політик повідомив під час брифінгу під будівлею Верховної Ради. 

За словами Віктора Медведчука, так звану партію війни представляють чотири парламентські фракції.

"Партію війни" представляє у нас сьогодні частина "Слуги народу". Це, в першу чергу, представники Сороса та інших міжнародних організацій. Це "Голос", фракція, це фракція "Європейська солідарність" і Порошенко, це фракція "Батьківщина", які вважають, що сьогодні їх оцінка виборів в Білорусії є принциповою, і українською мовою – це звучить так – конче необхідною для інтересів України", - додав опозиційний політик. 

У свою чергу депутат зазначив, що не згоден з позицією фракцій, адже Білорусь є важливим енергетичним партнером. Крім того, ця країна залишається останнім сусідом, з яким, за словами Медведчука, в України "більш-менш нормальні відносини, в тому числі економічні". 

Так, депутат навів приклад про те, що за перше півріччя 2020 року 31% нафтопродуктів було поставлено в Україну з Білорусі.

"Я вам можу сказати підсумки попередніх років. Це приблизно 24-28% дизельного палива щорічно поставляється в Україну з Білорусі, це 24-26% скрапленого газу і це 45% всіх бензинів. Вдумайтеся в те, яким важливим, економічно важливим енергетичним партнером є для нас Білорусь. І кордон між Україною і Білоруссю – 1084 км. Я ще раз підкреслюю – це останній наш сусід, з яким ми ось подібними заявами розриваємо будь-які відносини, псуємо їх, незважаючи на те, що думка у наших людей зовсім інша", - зазначив політик. 

Також Віктор Медведчук додав, що, згідно з соціологічним опитуванням про ставлення до міжнародних лідерів, від 45 до 54% українців довіряють Олександру Лукашенку. 

Новини за темою: Верховна Рада ухвалила заяву щодо невизнання підсумків президентських виборів у Білорусі

"Тому все, що відбувається в Білорусі – це внутрішні справи Білорусі. Україна не повинна була, не мала права поводитися таким чином, як це викладено в тій заяві, яку прийнято Верховною Радою. Знову-таки, це все зроблено на догоду "партії війни", на догоду розриву відносин з усіма нашими сусідами", - зазначив він. 

За словами Медведчука, зараз національна безпека, в тому числі і енергетична незалежність України, схильні до серйозних ударів і серйозних ризиків. Тому прийнята Радою заява не відповідає державним інтересам країни. 

"Третина поставок нафтопродуктів з Білорусі - це дуже серйозно. Якщо завтра вони зупиняться з якої-небудь причини, а в даному випадку може бути тільки політична причина, це важкі наслідки для нашої країни", - пояснив Медведчук. 

Також депутат зазначив, що з 2015 року важливим майданчиком мирного врегулювання ситуації на Донбасі є Мінськ. 

Новини за темою: Невизнання ВРУ виборів у Білорусі: Втрата важливого торгового партнера на догоду інтересам Заходу

"Це треба цінувати, це треба поважати і на це треба звертати увагу. Але ті, хто вчора голосував, а їх набралося ледве-ледве більше необхідної кількості - 228 голосів, вони якраз і хочуть зірвати сьогодні мінський переговорний процес, зробити все, щоб не досягти мирного врегулювання, перешкоджати поверненню Донбасу в Україну, а України – на Донбас. Це мета "партії війни", яка все більше проявляється в цьому парламенті. І, на превеликий жаль для мене, для нашої партії, частина фракції "Слуга народу" йде теж у фарватері подібних дій, спрямованих проти інтересів України", - переконаний політик. 

Нагадаємо, нещодавно Віктор Медведчук зазначав, що збереження договорів про співпрацю в рамках СНД є можливістю для відновлення української економіки, а розрив зв'язків із партнерами та падіння експорту призводять до падіння промислового виробництва та зростання безробіття.