Медведчук: Вчителі перебувають у злиднях, якщо влада нічого з цим не зробить, то Україна не буде успішною країною

Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Україна не стане успішною країною, поки вчителі перебувають у злиднях, а влада нічого з цим не робить. Про це заявив в інтерв'ю чотирьом українським телевізійним каналам голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат України Віктор Медведчук.

"А чому вчать сьогодні? Ось це і є деінтелектуалізація. Але ж це навмисне нав'язується нам, нашим виконавцем, при так званій владі, нашими західними партнерами і друзями. Тому, звичайно, та система освіти, яка існує, вона вимагає кардинальної ломки. Ми повинні все це змінити, нам потрібні професійно підготовлені вчителі", - вказав він.

За його словами, "для цього треба дати стимул цим людям. А стимул - це не тільки виховати і дати освіту нашим дітям, це ще й матеріальний стимул. Ви пам'ятаєте ці крилаті фрази, яка повинна бути зарплата вчителів? 4,5-5 тис. доларів. Потім Кабінет міністрів, приймаючи в 19 році постанову, зараз її призупиняє. Про елементарне підвищення зарплат для вчителів. Адже сьогодні вони у злиднях.

Новини за темою: Медведчук: Необхідно обмежити зарплату чиновників 10 мінімальними зарплатами

Вони знаходяться в цьому положенні. Так, країна з бідної перетворилася на злиденну, але ті, хто повинен сьогодні формувати майбутнє нашої країни, вони сьогодні в серйозному кризовому, важкому, в першу чергу матеріальному, становищі. І це не тільки зарплата, це і матеріально-технічна база шкіл, і всього іншого. Якщо влада про це не буде думати, якщо вона не буде нічого робити, то ми ось цей один з трьох ворогів, які я перерахував, він буде отримувати перемоги на цьому шляху. Ці перемоги проти нас, проти нашого покоління, проти майбутнього покоління. Зрештою ці перемоги проти того, щоб Україна ставала успішною країною. Ми цього допустити не повинні", - пояснив народний депутат.

Нагадаємо, раніше в Україні планували збільшити посадовий оклад вчителів на 20 відсотків у 2021 році. Однак пізніше в МОН повідомили, що підвищення заробітної плати відкладено до 2022 року, оскільки в держбюджеті не вистачає 50 млрд гривень.