Медведчук: Уряд має бути відправлений у відставку як непрофесійний і непридатний для управління країною

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

У наступному році влада пропонує отримати 66% доходів державного бюджету за рахунок позик, а це повний глухий кут. Такий уряд має бути відправлений у відставку як непрофесійний і як непридатний для управління економікою країни, адже Україна продовжує стрімке падіння в прірву в питаннях економічної та соціальної політики.

Про це під час брифінгу перед засіданням Верховної Ради України, який транслював телеканал ZIK, заявив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат України Віктор Медведчук.

"Це вже стає смішно. Це можна охарактеризувати словами "а віз і нині там". Тому що якщо ми говоримо про бюджет, про головний економічний закон, який ухвалюється на кожен рік в Україні, то, безумовно, те, що подане, і те, що поки не вивчене, проте я користуюся тією інформацією, яка прозвучала під час брифінгу та презентації бюджету міністром фінансів паном Марченком, я можу сказати, що ми продовжуємо стрімке падіння в прірву в питаннях економічної та соціальної політики", – заявив політик.

Парламентарій навів приклад на підтвердження своїх слів.

"Я приведу тільки одну цифру, я не буду характеризувати те, що він називав, і те, чим він, як мені здавалося, пишався, пишатися дійсно нічим. Але одна цифра - дохідна частина бюджету в 2021 році, передбачається її формування 66% за рахунок внутрішніх і зовнішніх запозичень. Це називається точка, допрацювалися, дорухалися, і це повний глухий кут. Тому що якщо дохідна частина бюджету поточного 2020 року формувалася за рахунок внутрішніх і зовнішніх запозичень на рівні 65%, наступного року це буде 66%. Тобто країна перестала заробляти. Дохідна частина - це все, що заробила країна за рік. І ось країна заробила за рік для того, щоб утримувати все те, що називається системою державного управління, те, що називається державними витратами, всього лише 34%, все інше треба позичити", – сказав Віктор Медведчук.

Новини за темою: Опозиція подасть альтернативний проєкт держбюджету-2021, – Тетяна Плачкова

Парламентарій застеріг, що, якщо країна живе в борг на 2/3, то виникає велика загроза національній безпеці країни, тому що це означає в тому числі і кінець державному існуванню сьогодні країни Україна.

"Тому що якщо країна не може себе утримувати, і 2/3 коштів, необхідних для утримання, вона запозичує як всередині країни, так і за її межами, це означає, що система, яка діє, влада, яка управляє, Зеленський, його оточення, Кабінет міністрів, і в тому числі монобільшість у ВР, не здатні забезпечити життєдіяльність України. Це найстрашніше. Це найбільша загроза національній безпеці у вигляді тієї влади, яка була обрана в 2019 році і яка, на жаль, сьогодні існує", – зазначив Віктор Медведчук.

Народний депутат нагадав, що фракція "Опозиційна платформа – За життя" ще в першій половині цього року поставила питання про відставку уряду як непрофесійного, як непридатного для управління економікою країни.

"На жаль, ми в цьому питанні не просунулися. Все продовжується, уряд діє без програми, уряд без консультацій з ВР і з жодним з профільних комітетів вносить сьогодні законопроєкт про бюджет. Тобто ті "хотєлки", які продиктовані Заходом, Вашингтоном, міжнародними фінансовими організаціями і ті, які вирішили на Банковій і на Грушевського в Кабінеті міністрів. І це при тому, що ми з вами живемо в країні, де парламентсько-президентська форма правління. Тобто центр прийняття рішень у парламенті, а з ним навіть не радилися, як збирається життя і, головне, забезпечувати життя наших людей у наступному 2021 році. Це жахливо, це страшно, це дійсно кінець всьому, що може на сьогодні хоч якимось чином говорити про те, як наша економіка буде існувати в наступному році", - резюмував Віктор Медведчук.

Нагадаємо, раніше Віктор Медведчук заявляв, що прем'єр-міністр Денис Шмигаль і його уряд професійно неспроможні з питань бюджетної політики.