live

Медведчук: Україна повинна реструктуризувати борги перед МВФ або оголосити дефолт

Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Україна повинна реструктуризувати борги перед Міжнародним валютним фондом або оголосити дефолт. Про це заявив голова Політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук в ефірі ток-шоу "Пульс" на телеканалі "112 Україна".

"Країна перебуває у сфері зовнішнього управління США. Вона перебуває з 2014 року й продовжує перебувати. Ну як можна пояснити тверезо, я навіть не говорю з урахуванням наукового підходу, просто реального підходу життєвої потреби нашого суспільства: якщо ви не ухвалите закон про землю, якщо ви не ухвалите закон про банки і банківську діяльність. І перший, і другий грубо порушують Конституцію, суперечать вимогам Основного Закону, виключають взагалі суди з можливості оскарження тих чи інших рішень у питаннях банківських відносин. Вибачають все, що зробила злочинна влада Порошенка, в питаннях банків. 103 банки закрито, вкладників пограбовано, власників обділено", – сказав він.

Політик наголосив, що потерпілі сьогодні навіть не можуть звернутися до суду, для того щоб оскаржити ці рішення, тому що ухвалили цей закон.

"Ба більше, ви абсолютно правильно кажете: не просто ухвалюють закони під час позачергових парламентських засідань, а приходить пан президент для того, щоб його фракція "Слуги народу", тільки не українського народу, а народу того, до якого входить Сорос, вашингтонський обком і багато інших, вони - слуги західних господарів, ось він приходить і каже: треба ухвалити, тому що не буде кредитів МВФ, тому що тоді буде дефолт", – зазначив парламентарій.

Медведчук також роз'яснив, що означає оголошення дефолту для України.

"А що таке дефолт? Дефолт - це відмова, добровільна, держави від виплати зовнішніх позик на той період, коли його й оголошують. Так Україні цього й треба. І треба було поставити умову перед МВФ: або ви переносите наші боргові зобов'язання у часі, реструктуризуєте, або ми не будемо платити й оголосимо дефолт. І якби було таке формулювання питання, то МВФ задумався б. Тим паче ми знаємо політику МВФ останнього часу, коли оголошується на всіх рівнях у всьому світі, що МВФ іде шляхом надання сприяння країнам з урахуванням боротьби з коронавірусом. І йде на зниження зобов'язань і навіть надання пільгових кредитів. У цей час від України вимагають по повній - цинічно, глумливо, вимагають по повній", – зазначив політик.

Нагадаємо, раніше Медведчук заявляв, що Україна виконала вимоги МВФ у вигляді ухвалення закону про ринок землі, а фактично про розграбування земель сільськогосподарського призначення, а також ухвалила закон про банківську діяльність, який порушує низку норм Конституції і є антинародним.