Медведчук: Україна не може дозволити ставитися до себе як до колоніальної держави

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Україна не може дозволити ставитися до себе як до колоніальної держави. Про це йдеться в заяві голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народного депутата Віктора Медведчука, передає пресслужба політсили.

Наводимо її текст дослівно:

У вересні 2020 року в Україну з офіційним візитом прибув віцепрезидент Європейської комісії, верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Той самий Боррель, який заявив, що в Євросоюзі не хочуть повторення українського Євромайдану, тим самим давши оцінку цій так званій мирній революції та її результатам.

Віцепрезидент Єврокомісії заявив, що ЄС готовий надати 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги, однак для цього Україні потрібно погоджуватися з усіма вимогами МВФ.

"Ми також готові надати 1,2 млрд макрофінансової допомоги для того, щоб допомогти вирішенню проблем, які пов'язані з економічним спадом, викликаним пандемією коронавірусу. Однак для цього Україні необхідно конструктивно взаємодіяти з МВФ (? - В. М.), а також виконати всі вимоги, які стосуються посилення верховенства права в Україні",- сформулював пан Боррель вимоги Євросоюзу до України.

У зв'язку з такими заявами високої офіційної особи виникає відразу кілька питань.

Чому пан Боррель, представляючи ЄС - незалежну європейську міждержавну організацію, взагалі говорить про вимоги МВФ - зовсім іншої міжнародної організації, що має своє повноважне керівництво?

Якщо пан Боррель уповноважений офіційно представляти, крім ЄС, ще й МВФ, тоді чому він не пред'явив відповідні документи? Як ми знаємо, це зроблено не було.

Такі офіційні заяви повноважного представника ЄС свідчать про те, що, що між Євросоюзом і МВФ існують якісь таємні домовленості щодо України, яким і слід керівництво Єврокомісії.

Вважаю, що наявність таємних угод між ЄС і МВФ щодо третіх суверенних країн є грубим порушенням статутів вищезазначених організацій.

Вимагаю від МЗС України негайно звернутися з офіційним запитом до МВФ та ЄС. Суть запиту: наявність або відсутність у цих міжнародних організацій будь-яких таємних (усних або письмових) домовленостей щодо України. За наявності таких домовленостей щодо суверенної держави Україна, вони повинні бути негайно оприлюднені відповідно до загальноприйнятої міжнародної практики.

Україна не може дозволити ставитися до себе як до колонії.