Медведчук: Ухвалений владою бюджет – це злочин проти українського народу

Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Ухвалений владою бюджет – це злочин проти України і проти українського народу. Про це голова Політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук заявив під час брифінгу у кулуарах парламенту, який транслював телеканал ZIK.

"Зміни в закон 2020 - це цинічний обман людей, обман країни, шлях, який веде в нікуди, тому що те, що відбулося сьогодні, коли "Слуги народу" та інші фракції підтримували закон про бюджет, вони повинні розуміти, куди вони цим бюджетом виведуть нашу країну. Зміни в закон про бюджет - це фактично курс зовнішнього управління, курс, на який штовхають Україну Світовий банк, МВФ.

Я наведу кілька цифр, і ті, хто буде дивитися це інтерв'ю, самі визначаться, про що йде мова. Дохідна частина бюджету-2020 після внесених змін становить 975 мільярдів гривень. Запозичення становлять 642 мільярди. Тобто 66% дохідної частини бюджету – це внутрішні і зовнішні запозичення. Як можна охарактеризувати економіку України, соціальну сферу і взагалі нашу країну, якщо 66% фактично у прибутковій частині бюджету становить не те, що робиться в країні, не те, що заробляються гроші, які йдуть в дохідну частину бюджету, а це все кошти, які в результаті будуть запозичені за рахунок кредитів і за рахунок того, що їх треба буде віддавати. Це перше.

Новини за темою: Медведчук: Соцопитування показує, що український бізнес може не витримати умов карантину

Друге: ми не могли проголосувати за цей злочинний проти українського народу бюджет, який передбачає зменшення на 8,2 мільярда субсидій стосовно наших громадян для погашення житлово-комунальних витрат і компенсацій. Це при тому, що зараз на перше березня борги населення за сплату ЖКП становлять 67 мільярдів гривень. Зменшення на 8,2 мільярда означає, що люди будуть позбавлені можливості компенсувати послуги житлово-комунальних служб.

Ми не могли проголосувати за цей бюджет ще й тому, що зменшені на 2,1 млрд гривень субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Фактично це знищує місцеве самоврядування, громади та можливості сьогодні в регіонах здійснювати не тільки боротьбу з коронавірусом, але і ще здійснювати боротьбу за виживання. Ми не могли голосувати за цей закон про бюджет, зміни до 2020, там, де передбачено сьогодні збільшення на обслуговування держборгу. Якщо раніше тільки відсотки з обслуговування держборгу становили 141 мільярд, то зараз, з цими змінами, ця сума збільшена на 3 мільярди гривень, до 144 мільярдів. При цьому підвищені витрати і виділені кошти на збільшення 1,1 мільярда – судова адміністрація. Ми не бачимо необхідності. 450 мільйонів на фіскальну службу. Це теж ми вважаємо злочином проти України і проти українського народу.

У цих змінах до бюджету є дивними безліч фактів. Я наведу кілька. Наприклад, в Івано-Франківській області на будівництво сучасного біатлонного комплексу виділено 70 мільйонів. Начебто небагато. Але сьогодні Івано-Франківська область - один з лідерів по захворюванню на коронавірус. Я думаю, може, ці кошти треба було виділити людям, допомогти людям в Івано-Франківській області впоратися з цим злом, а не будувати сьогодні новий біатлонний комплекс, що можна відкласти до кращих часів. Або фінансування кіновиробництва – 445 мільйонів, це теж не та проблема, яку треба вирішувати сьогодні в умовах кризи економіки і в умовах боротьби з коронавірусом.

І таких змін до бюджету-2020 сьогодні, на жаль, дуже багато. Тому ми не могли з цим погодитися і вважаємо, що влада повинна була піти по шляху наших пропозицій, а саме антикризового плану "Опозиційної платформи – За життя". Необхідно попрацювати над збільшенням ВВП, за рахунок, в першу чергу, зняття економічної блокади з Донбасу, що дало б в плюс 2-2,5% ВВП. І це реальне наповнення економіки, а не запозичення на рівні 65% доходної частини", – заявив Віктор Медведчук.

Раніше Віктор Медведчук заявляв, що уряд веде Україну до соціально-економічної катастрофи.