Медведчук: У Росії продукція українських підприємств є конкурентоспроможною, а в Європу нас просто не пускають

Голова політради партії "Опозиційна платформа ‒ За життя", народний депутат Віктор Медведчук 112.ua

Росія — це та країна, де Україна дійсно може конкурувати, де її продукція є конкурентоспроможною, а не Європейський Союз.

Про це в інтерв'ю чотирьом українським телевізійним каналам заявив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат України Віктор Медведчук.

"Після того, як Україна підписала угоду про асоціацію, підписала договір про зону вільної торгівлі, подібний потенціал України, експортної реалізації на ринку ЄС наростився всього лише 2019 року (2020 року ще немає) на рівно 2,5 мільярда і склав 20,7 мільярда доларів. Тепер зворотна сторона медалі — тобто східний напрямок експорту нашої продукції. До Росії та країн СНД Україна експортувала своєї високотехнологічної продукції на рівні 26 мільярдів доларів. Росія до 2019 року залишалася головним торговельним партнером для України", — вказав Віктор Медведчук.

Опозиційний політик нагадав, що після того, як були введені санкції, за підсумками 2019 року цей обсяг експорту на територію Росії і країн СНД скоротився до 6 мільярдів.

Новини за темою: Марчевський про ініціативу Медведчука про зняття санкцій відносно українських підприємств: Треба думати про національні інтереси

"Тобто з одного боку ми втратили 20 мільярдів, з іншого боку - ми наростили 2 мільярди. Один до десяти. Ось до чого призвели санкції, які були введені Україною, ось до чого привела зона вільної торгівлі з ЄС, яка фактично знищила нашу економіку, а значить, і соціальну сферу, і це питання актуалізації скасування санкцій – воно стояло завжди", — підкреслив Віктор Медведчук.

За його словами, Росія — саме та країна, де Україна дійсно може конкурувати, де її продукція є конкурентоспроможною.

"Не в Європі, куди нашу продукцію не пускають, а саме в Росії. І там ця конкуренція з європейськими виробниками може бути витримана. Тому цей процес триватиме", - резюмував Віктор Медведчук.

Нагадаємо, раніше на прохання Віктора Медведчука Росія оголосила про одностороннє зняття санкцій з трьох українських підприємств.

Йдеться про Барський машинобудівний завод у Вінницькій області — одне з провідних підприємств, яке випускає котли центрального опалення та інше технологічне обладнання для різних галузей промисловості. Другим підприємством, з якого знімуть санкції, стала компанія "Брацлав". Вона випускає доїльні апарати та інше обладнання сільськогосподарського та промислового призначення. Третьою компанією, яка знову зможе працювати на російському ринку, стане Рубіжанський картонно-тарний комбінат. Підприємство спеціалізується на виробництві гофрокартону, а також основи для гіпсокартону.