Медведчук у Москві: "Потрібно виводити з глухого кута питання мирного врегулювання ситуації на Донбасі"

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Сьогодні, 6 жовтня, в Москві відбулася зустріч голови Політради партії "Опозиційна платформа - За життя", глави Міжфракційного депутатського об'єднання Верховної Ради України "Міжпарламентський діалог заради миру: Україна - Росія - Німеччина - Франція" Віктора Медведчука з головою Держдуми Російської Федерації В'ячеславом Володіним.

Як заявив за підсумками зустрічі Віктор Медведчук, сторони провели консультації, пов'язані з парламентським виміром "нормандського формату". "Ще в березні зустрічався з Головою Держдуми, керівниками фракцій, головами комітетів, і ми почали реалізацію парламентського виміру "нормандського формату", так як в парламенті України створено міжфракційне об'єднання "Міжпарламентський діалог заради миру: Україна - Росія - Німеччина - Франція". Ми провели тоді зустрічі з парламентаріями Німеччини, Франції, РФ, і у нас були великі плани щодо реалізації формату для зустрічі в Страсбурзі".

Однак, за словами політика, реалізувати намічені плани завадила пандемія COVID-19.

"Останні місяці ми чекали поліпшення ситуації для того, щоб продовжити реалізацію цього проєкту, цієї ідеології "нормандського формату", - зазначив Віктор Медведчук. - Але сьогодні виникла необхідність у проведенні консультацій".

За словами українського політика, "зустріч була спрямована на виведення з глухого кута формату Мінських переговорів, Тристоронньої контактної групи. "У глухому куті він знаходиться з вини української делегації, яка поставила ряд питань, які не мають шляху для реалізації, - впевнений Віктор Медведчук. - Більше того, Верховна Рада України від 15 липня 2020 прийняла постанову, в якій одним із пунктів (пунктом 4) фактично перекреслила норми, передбачені в Мінських угодах і затверджені резолюцією Ради безпеки ООН. І саме через це положення переговори в Тристоронній контактній групі зайшли у глухий кут ".

"Сьогодні з В'ячеславом Вікторовичем ми обговорили можливість активізувати питання парламентського виміру "нормандського формату", переговори між депутатами, щоб продовжити Мінські переговори в Тристоронній контактній групі і допомогти главам держав, які входять у "нормандський формат", через позицію парламентаріїв вивести з глухого кута питання мирного врегулювання на Донбасі".

У свою чергу Голова Держдуми РФ В'ячеслав Володін зазначив: "Діалог, який ми ініціювали, повинен бути ще більш активним, тому що багато чого залежить від політиків, які могли б внести свій внесок у врегулювання ситуації".

На його думку, необхідно активніше підключитися до діалогу депутатам європейських парламентів, які представляють "нормандський формат".

"Колеги з Німеччини і Франції неодноразово говорили, що вони зацікавлені у врегулюванні ситуації в Україні. Ми вважаємо, правильним буде об'єднати всі здорові сили, і, вже використовуючи парламентський формат в рамках "нормандської четвірки" країн, цю роботу проводити більш активно", - заявив Володін . - Ми вважаємо, що потрібно нам розвивати відносини між Державною Думою і Верховною Радою України, і добре, що здорові сили в Україні роблять все від себе залежне для миру, для відновлення нормальної роботи економіки".

На його думку, "нормандський формат" міг би зіграти велику позитивну роль, особливо в рамках парламентського виміру. "Період паузи, на який вплинула пандемія, завершено, ми далі будемо активно працювати, залучати до неї наших колег з парламенту Німеччини і Франції", - заявив В'ячеслав Володін.

Loading...