live

Медведчук у Берліні: Фундаментом діяльності "нормандського формату" є Мінські домовленості

ЗІК

Фундаментом діяльності "нормандського формату" є Мінські домовленості, а саме – протокол, підписаний 5 вересня 2014 року, меморандум від 19 вересня 2014 року і комплекс заходів від 12 лютого 2015 року.

Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук під час зустрічі з депутатами Бундестагу у Берліні, яку транслював телеканал ZIK.

На зустрічі пройшла презентація "Парламентського виміру "нормандського формату", яка відбулась у рамках роботи міжпарламентського діалогу заради миру: Україна-Росія-Німеччина-Франція.

Віктор Медведчук нагадав, що на зустрічі "нормандського формату", очній зустрічі, якої не було понад три роки, починаючи з 2016 року, було прийнято низку рішень, які реально можуть дозволити сьогодні встановити мир в Україні.

Зокрема, в комюніке, яке було підписано у Парижі 9 грудня 2019 року зазначалося, що фундаментом діяльності "нормандського формату" є Мінські домовленості, а саме – протокол, підписаний 5 вересня 2014 року, меморандум від 19 вересня 2014 року і комплекс заходів від 12 лютого 2015 року.

"Глави держав "нормандського формату" постановили про те, що Мінські домовленості, а саме ті три акти, які я перечислив, є беззаперечними для їх повної імплементації", – сказав голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя".

Віктор Медведчук процитував положення цього комюніке. Зокрема, що до кінця грудня 2019 року мав би бути встановлений постійний режим припинення вогню. А також у комюніке було вказано про те, що необхідно імплементувати "формулу Штайнмайєра", яка стосується встановлення особливого статусу непідконтрольних територій Донбасу спочатку на тимчасовій, а потім за певних умов, які є змістом "формули Штайнмаєра", на постійній основі.

Новини за темою: Медведчук у Берліні: Головною проблемою для України є досягнення миру

У комюніке також було сказано про те, що протягом 30 днів необхідно відкрити додаткові пункти пропуску на лінії розмежування і провести також протягом 30 днів до кінця року обмін всіх установлених на всіх установлених.

Віктор Медведчук наголосив, що усе, що було зроблено, це проведено обмін всіх установлених на всіх установлених, і це справді величезний захід, який дозволив повернути додому, до рідних багатьох людей по обидві сторони лінії розмежування.

Новини за темою: Віктор Медведчук поклав квіти до меморіалу загиблим воїнам радянської армії в Берліні

Нагадаємо, раніше голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук також заявив, що очікування від "нормандського саміту" у Парижі виявилися нереалізованими

 Loading...
Loading...
Loading...