Медведчук: Треба говорити про повний провал української делегації в ході переговорного процесу з мирного врегулювання на сході України

Голова політради партії "Опозиційна платформа ‒ За життя", народний депутат Віктор Медведчук 112.ua

Діяльність української делегації в ході переговорного процесу з мирного врегулювання конфлікту на сході України можна оцінити як повний провал.

Про це під час брифінгу перед засіданням Верховної Ради України, який транслював телеканал ZIK, заявив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат України Віктор Медведчук.

Парламентар пояснив, чому вважає роботу української делегації на перемовинах з мирного врегулювання проваленою.

"Ви знаєте, я думаю, що це дуже скромна, інтелігентно завищена оцінка, що вона пройшла без проривів. Я вважаю, що в даній ситуації треба говорити про повний провал української делегації в ході переговорного процесу, тому що питання, які ставилися, які нібито збиралися ставити на переговорах радників глав держав "нормандського формату", так, як мінімум повідомляла українська сторона напередодні цієї зустрічі і безпосередньо перед самою зустріччю, вони просто не розглядалися", - заявив Віктор Медведчук.

Парламентар деталізував, що мова йде про питання щодо "нормандської зустрічі", обміну та багатьох інших, які вимагають врегулювання.

"Знову суперечка безпредметна, безрезультатна, і знову головне, що треба відзначити - це те, що ВРУ 15 липня 2020 року ухвалила Постанову "Про проведення місцевих виборів", і при цьому 3 і 4 пунктами обмежила проведення виборів на Донбасі. Пунктом 3 були обмежені вибори і не проводяться в Донецьку і Луганську обласні ради, вже неодноразово про це говорив, що це помилка політична влади. Якщо сьогодні Донецьк і Луганськ є неконтрольованими територіями, то треба було проводити вибори в обласні ради Луганської та Донецької області. Але сталося, на жаль, таким чином, що влада, цивільно-військові адміністрації, перетягнули на себе ковдру посадових повноважень в Донецькій і Луганській областях на контрольованій частині, і їм, природно, не потрібні місцеві ради, які будуть вставляти палиці в колеса їхньої незаконної, в основному злочинної, діяльності", – заявив Віктор Медведчук.

Новини за темою: Медведчук: У Зеленського немає політичної волі для встановлення миру на Донбасі, а Кравчук нічого не вирішує

Парламентар продовжив: "І друге головне, що було предметом розгляду неодноразово на ТКГ під час Мінських переговорів і було предметом на нараді радників в Берліні глав-держав "нормандського формату", – це пункт 4, який став каменем спотикання, я можу сміливо про це говорити, тому що він описує умови, за яких вибори на Донбасі можуть відбутися. Йдеться про вибори на Донбасі на неконтрольованій Україною території. Чомусь дуже багато, коли характеризують це питання, вони виходять з того, що вибори не можуть бути зараз проведені там з багатьох причин, і це природно, що вибори не можуть бути проведені на неконтрольованій частині Донбасу. Але мова йде про те, що в пункті 4 ВР, якщо бути точним, "партія війни", яка представлена сьогодні частково, на жаль, в "слугах народу", "партія війни", яка представлена у фракції "Голос", "партія війни", яка представлена "Європейською солідарністю" Порошенка. Вони протягнули в цій постанові умови, за яких взагалі колись, навіть за реалізації Мінських угод, можуть бути проведені вибори".

Але ці умови, акцентував Віктор Медведчук, прямо і безпосередньо суперечать Мінським угодам.

"І я хочу сказати, що камінь спотикання у вигляді постанови ВР і пункту 4 від 15 липня 2020 року буде сьогодні за основу будь-яких переговорів, в тому числі і сьогоднішніх. Сьогодні буде ТКГ, продовжить переговори щодо Мінських угод. Так от, з усіх питань для того, щоб зрушити з місця – і питання обміну, і питання розведення сил, відведення озброєнь, розмінування і багатьох інших, будуть починатися з питання скасування пункту 4 постанови ВР від 15 липня 2020 року, тому що цей пункт перекреслив Мінські угоди. І немає сенсу проводити в "мінському форматі" переговори, якщо існує такий пункт, проведений "партією війни" у ВР. І влада Зеленського, його оточення, як і його фракція і монобільшість в парламенті, повинні це розуміти, що поки такий пункт не буде скасований, не може бути розмови про подальшу реалізацію Мінських угод і тих домовленостей, які необхідні Україні. В даному випадку Україна повністю є винною за зрив переговорного процесу", – заявив парламентар.

Нагадаємо, раніше голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук заявив, що політичне переслідування щодо нього, а також народних депутатів Вадима Рабіновича, Тараса Козака, Рената Кузьміна, Тетяни Плачкової та Олександра Колтуновича через проведення життєво важливих і необхідних для мирного врегулювання на сході України переговорів, що проходили в Москві з керівництвом і представниками всіх фракцій Державної Думи Російської Федерації, свідчить про повний правовий нігілізм, дипломатичну неадекватність, використання політичних репресій, спрямованих на зрив мирного врегулювання на Донбасі.