Медведчук: Суд зобов'язав почати кримінальне розслідування проти Порошенка і Турчинова за саботаж виконання Мінських угод

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Суд зобов'язав почати кримінальне розслідування проти експрезидента Петра Порошенка і колишнього секретаря РНБО Олександра Турчинова за саботаж виконання Мінських угод.

Про це повідомив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат України Віктор Медведчук в ефірі телеканалу ZIK.

"Ви знаєте, було порушено і зловживання службовою владою, щодо чого суд і прийняв рішення про те, що необхідно зареєструвати це кримінальне провадження і почати його розслідування. Чого дуже не хотіла Генеральна прокуратура, тому що відповідь, яку ми отримали від генерального прокурора - і я, і мій колега Кузьмін, - вона звучала приблизно так, що це окремі точки зору, це міркування, це висновки, які нічим не підтверджені. А чим треба підтверджувати те, що у вересні 2014 року в парламенті Верховної Ради України восьмого скликання був проголосований закон про амністію, який передбачений - його прийняття - пунктом 5 Мінських угод. І цей закон був переданий на підпис тоді голові ВРУ Турчинову, який десь його "втратив", а якщо бути точним - навмисне не підписав і не передав на підпис Порошенка", - зазначив Віктор Медведчук.

За словами опозиційного політика, і Порошенко, і Турчинов про це добре знали.

"Це перше. Друге - про це знала і знає вся країна, тому що є результати голосування і результати розгляду цього законопроєкту. Таким чином, один і другий порушили свої посадові обов'язки, перевищили свої службові повноваження і повинні нести кримінальну відповідальність", - додав він.

Медведчук підкреслив: це одне з тих питань, яке завадило процесу мирного врегулювання в 2014-му, 2015-му, 2016-му і наступних роках.

"Тому що я хочу нагадати, що прийняття амністії щодо осіб, які проживають на неконтрольованій території, - це одне з чотирьох питань, які представляють фундамент політичного порядку, закладений в Мінські угоди. Куди входить, крім закону про амністію, закон про вибори на цих територіях, входить закон про особливий статус і зміни до Конституції щодо особливого статусу. Так ось, одне з питань було вирішено, було вирішено і друге питання - закон про особливий статус, який продовжують, але не змінюють відповідно до Мінських угод лютого 2015 року. І ми вважаємо, що ті, хто винні в цьому, повинні понести заслужене покарання, повинні бути притягнуті до кримінальної відповідальності", - підсумував Віктор Медведчук.