Медведчук: Шоста частина населення планети замовила російську вакцину від коронавірусу

Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Понад 50 країн хочуть придбати у Росії 1 млрд 200 млн доз вакцини від коронавірусу, що є шостою частиною населення земної кулі. Про це заявив в інтерв'ю чотирьом українським телевізійним каналам голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат України Віктор Медведчук.

"Більше 50 країн звернулися до Росії з метою закупівлі вакцин, і замовлення ось від цих країн щодо закупівлі вакцин становить - вдумайтеся в цифру! - мільярд 200 мільйонів доз. Мільярд 200 мільйонів доз. Це шоста частина населення земної кулі. Шоста частина населення земної кулі. Це хіба не показник того, де думають про людей, де намагаються налагодити ефективну боротьбу з коронавірусом, а де займаються виключно політикою, причому не розуміючи в тому, що собою являє політика", - зазначив Медведчук.

При цьому він підкреслив, що політика - "це і є інтереси людей".

"Наскільки ці інтереси дотримані в одних і інших діях, цю оцінку дадуть люди. І люди будуть оцінювати, хто був правий, а хто - не зовсім. І тому в мене не просто творче, у мене абсолютно спокійне ставлення до подібних висловлювань з однієї простої причини: людина має право на критику і на будь-якого роду висловлювання щодо того, що хтось щось робить неправильно, в тому випадку, якщо вона сама чинить правильно, якщо вона сама своїми діями довела, що вона - на своєму місці або робить те, що необхідно людям і країні", - заявив Медведчук.

"Щодо цієї людини я можу сказати ствердно - вона нічого такого ще не зробила, і найголовніше - нічого такого не робить для того, щоб продемонструвати, що її дії і її слова представляють те, що є інтересом українського народу", - додав політик.

Новини за темою: Влада нехтує придбанням вакцини від COVID-19 у РФ – їй начхати на людей, – політолог

Він також зазначив, що Україні потрібно брати приклад з Китаю, Індії та Бразилії, які вже домовилися з РФ про спільне виробництво вакцини від коронавірусу.

"Це хіба не приклад, що й інші країни можуть чинити таким чином, у тому числі й Україна? Тому, звичайно ж, я вважаю, що це можливо. Так, треба вести переговори і треба з цього приводу домовлятися", - заявив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя".

Також Медведчук відреагував на слова президента Володимира Зеленського про те, що заяви політика про надання РФ вакцини для українців є цинічними.

Новини за темою: Степанов не виключає придбання російської вакцини від коронавірусу

"А повертаючись до того, що ви сказали з приводу оцінки моїх дій, ви розумієте, в чому справа: мені здається, в цьому і полягає ось ця глибока обмеженість людини, яка вживає подібні терміни щодо того, коли мова йде про життя і здоров'я наших громадян. Тому можна по-різному сприймати, знаєте.

З приводу того, що є політика, є економіка, є політика і є охорона здоров'я, але коли реально йдеться про те, що є вакцина, її можна закупити, за допомогою неї можна боротися з коронавірусом, що є найстрашнішим сьогодні фактично захворюванням у всьому світі, для всіх країн, і в цей час даються подібні оцінки. Я звик до таких оцінок. Більше того, коли ці оцінки не просто обмежені, а ще йдуть від людей обмежених в тих питаннях, в яких вони не розуміють, - для мене це абсолютно нормально", - резюмував політик.

Нагадаємо, нещодавно Віктор Медведчук обговорив з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним можливість поставки в Україну російської вакцини проти коронавірусу COVID-19.