live

Медведчук: Санкції проти Білорусі – ганьба для української влади

Народний депутат, голова Політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук

Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" та народний депутат Віктор Медведчук заявив, що запровадження санкцій проти Республіки Білорусь - ганьба для української влади. Відповідну заяву було розміщено на сайті політсили

Наводимо її текст дослівно:

В умовах світової економічної кризи, що стрімко наближається, і стагнації національної економіки, яка посилюється пандемією коронавірусу, Україна життєво зацікавлена у розвитку економічних і політичних відносин з нашими найближчими сусідами, збільшенні обсягів торгівлі та зовнішньоекономічної кооперації. Для цього Україні варто було б відновити торгово-економічні відносини з Російською Федерацією, взаємно скасувавши введені обмеження економічної діяльності, у такий спосіб забезпечити повернення українських товарів на ринки Росії та країн СНД, що є одним з пунктів Антикризового плану, запропонованого "Опозиційною платформою – За життя".

Замість цього необхідного нашій економіці кроку Україна приєдналася до санкцій ЄС проти Республіки Білорусь! Це така подяка за багаторічні зусилля Білорусі в організації та наданні переговорного майданчика з врегулювання конфлікту на Сході України? Адже такі дії можуть поставити хрест на переговорному майданчику в Мінську.

І це при тому, що Республіка Білорусь є одним з найбільших торгово-економічних партнерів України. Так, обсяг експорту товарів України до Білорусі за підсумками 2019 року склав $1,55 млрд. При цьому обсяг імпортованих товарів за минулий рік становив $3,7 млрд. Білорусь постачає в Україну 45% усіх бензинів, приблизно 35% дизельного палива, 25% скрапленого газу, а також продовольство, сільгоспмашини і багато інших товарів.

Подібні ворожі дії щодо нашого найближчого сусіда можна сприймати тільки як повну неадекватність влади і тих посадових осіб, які відповідають за зовнішню політику країни. Можливо, після голосування за продаж української землі, яке відбулося під тиском і за вказівкою Міжнародного валютного фонду, українська влада вирішила, що на міжнародній арені Україні нижче вже падати нікуди і накази тих, хто здійснює зовнішнє управління нашою країною, можна виконувати навіть не за копійку, яку позичать, а просто за помахом пальця із Заходу.

Маразм міцнішає – що далі?