live

Медведчук розповів про складнощі ввезення в Україну медичного обладнання та препаратів

Народний депутат Віктор Медведчук

"Опозиційна платформа - За життя"

Голова Політради партії "Опозиційна платформа ‒ За життя", народний депутат Віктор Медведчук розповів, з якими складнощами стикаються благодійники під час ввезення в Україну медичного обладнання та препаратів. 

Про це йшлося під час інтерв'ю політика телеканалам "112 Україна", NewsOne, ZIK та "Інтер".

"Коли я кажу про наш план, то деякі моменти з цього плану вже взяті, і деякі вже отримали законодавче затвердження. Зокрема, закон, який ми ухвалили першим, на останньому пленарному засіданні, це закон про боротьбу з коронавірусом. Це зміни до низки законів, спрямованих на боротьбу з коронавірусом. Ми спростили діяльність благодійних фондів, юридичних, фізичних осіб, громадських організацій, які готові сьогодні за власні гроші закуповувати медичне обладнання, апарати та засоби і завозити в країну.

Це довга історія, що собою становить ось така допомога. Я людина, яка безпосередньо з цим зіткнулася, намагаючись надати допомогу, купуючи ті чи інші засоби, за особисті кошти сім'ї. Ми з моєю дружиною Оксаною Марченко домовилися про купівлю 500 тис. масок. Я не можу їх ввезти, не сплативши податків, з однієї простої причини. Я можу ввезти їх на якусь лікарню, від благодійного фонду – а я не в лікарню. Ми вже купили близько 40 тис. масок, які роздали людям на вулиці. Роздали на Закарпатті, в інших регіонах. Я не хочу в лікарні – у лікарні хай везе держава. А я хочу прийти і віддати людям.

Це ж стосується і медичних препаратів. Можуть ввозити тільки ті організації, які спеціалізовано цим займаються.  Апаратів ШВЛ сьогодні вкрай не вистачає в Україні. Більш того, "темнять" усі, коли називають цифри. Фактично, їх 350, які можуть бути використані в цих питаннях: пневмонії та штучної вентиляції легенів. Близько 3500 тих, які використовуються в реанімаціях, але вони не можуть бути використані в цьому конкретному індивідуальному порядку. Ми домовилися. Зараз везуть п'ять апаратів французького виробництва, домовилися про придбання 10 апаратів, але в останню хвилину нам відмовили, тому що уряд Німеччини встановив заборону на вивіз. Правильно роблять, але це неправильно стосовно України.

І в цій ситуації, коли ми намагаємося це зробити, і привозимо в країну, з нас беруть податки, і не просто податки. Наприклад, є благодійний фонд, і він збирається надати допомогу людям у забезпеченні продовольством. Люди, які сьогодні мають роботу, або які можуть заробити гроші в тій чи іншій сфері, вони можуть себе забезпечити, а як бути з інвалідами, з пенсіонерами? Як бути з незаможними, категорія яких незрозуміла у нас у своїй чисельності. Так от, щоб легально закупити продукти для формування цих продовольчих наборів, треба вказати, кому ти це робиш, і як ти це будеш роздавати. Це маразм. Ми це все спростили, внесли зміни в законодавство, воно ухвалене, впевнений, що буде підписано президентом. Це те, що ми вимагаємо", – заявив Віктор Медведчук.

Новини за темою: На початку 2020 року Україна експортувала близько 640 тонн медичних масок, - митниця

Як повідомляли раніше, партію медичних препаратів для боротьби з COVID-19 отримала Закарпатська область. Допомогу передали голова Політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. Були передані медичні маски, захисні костюми для лікарів, рукавички, розчин для дезінфекції і тести на коронавірус.