Новини » Політика Читать эту новость на русском

Медведчук: Російськомовні громадяни України вважають себе утисненими в правах

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Російськомовні громадяни України сьогодні вважають себе утисненими в правах. Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук.

Відповідну заяву оприлюднено на сайті політсили. Наводимо її дослівно:

Про те, що в Україні порушуються права російськомовних громадян, партія "Опозиційна платформа ‒ За життя" говорить постійно. Але кілька днів тому з'явилося додаткове підтвердження того, що це дійсно так, причому від тих, хто ніколи особливо не виступав на захист прав російськомовних громадян.

10 вересня були оприлюднені результати соціологічного дослідження, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова. Так, на питання: "На Вашу думку, чи порушуються в Україні права російськомовних громадян?" - 36,4% опитаних відповіли, що "постійно порушуються" і "в окремих випадках порушуються". Але якщо подивитися, як розподілилися відповіді по регіонах, то ми побачимо, що в західних регіонах 15% опитаних відповіли, що "постійно порушуються" і "в окремих випадках порушуються" (це, погодьтеся, все одно досить високий показник), тоді як на півдні і Сході, де і проживає основна частина громадян, для яких російська мова є рідною, таких було 60,9%.

Іншими словами, російськомовні громадяни нашої країни вважають себе утисненими в правах. Саме тому партія "Опозиційна платформа ‒ За життя" завжди боролася і буде боротися за їхні права, як і за права всіх українських громадян незалежно від того, яка мова для них є рідною. Україна повинна стати країною рівних можливостей для всіх, а не територією обмеження конституційних громадянських і культурних прав.