Медведчук: Росія жодного разу офіційно не ставила питання про постачання води до Криму

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук зазначив, що Росія жодного разу офіційно не ставила питання про постачання води до Криму, а у нас це питання постійно обговорюється і обговорюється, і не в інтересах України.

Про це парламентар заявив в інтерв'ю чотирьом українським телевізійним каналам.

Віктор Медведчук зазначив, що громадянам України у Криму перекрили електроенергію, вантажне, автомобільне, залізничне, авіаційне сполучення, їх позбавили води, і щодо останнього - є питання, наскільки це є проблемою для півострова.

"Але якщо це Україна, то там же живуть громадяни України – ми так вважаємо. Можливо, вони так вже не вважають, але ми ж вважаємо так. Але як же громадянам України перекривати електроенергію, вантажне, автомобільне сполучення, залізничне, авіаційне сполучення. Позбавляти їх води, хоча це спірне питання, наскільки воно є проблемним для Криму, - це політичне питання. Тому що коли намагалися у нас на Комітеті ВР, в якому я працюю, підняти питання про те, щоб винести постанову про те, щоб це питання поставок води в Крим не розглядалося, я просто заявив про те, що скажіть, а є звернення російської сторони про постачання води в Крим? Ви бачили таке звернення? Я просто знаю це питання. Я в інтересах і на прохання Порошенка вів переговори у цій частині. Східно-Кримський канал був побудований для того, щоб постачати водою, коли розвивалося виробництво рису. У 90-х роках з вирощуванням рису в Криму було покінчено. Так, існує кілька комбінатів, які користуються цією водою. Сьогодні вони не користуються цією водою".

Новини за темою: Турчинов, Порошенко і Яценюк здали Крим. І це давно не новина для України, - Лукаш

Парламентарій звернув увагу на те, що Росія жодного разу офіційно не ставила питання про постачання води до Криму. За його словами, у нас це питання чомусь все обговорюється і обговорюється, і не в інтересах України.

Віктор Медведчук зазначив: "Найголовніше – воно обговорюється на шкоду українській владі. Якщо там громадяни України - так створюйте умови. По-різному можна ставитися до Порошенка - я його критикую, і для цього у мене є підстави, я не визнаю його дії, але я його цитую в цьому питанні. У 16-му році він сказав: Крим повернеться тоді, коли життя в Україні стане краще, ніж у Криму. Правильно? Правильно. Мудро? Мудро. Ну так робіть так, щоб життя у нас, на контрольованій території, життя в Україні, стало краще, ніж у Криму. А тоді будете створювати платформи, вести розмови і займатися іншою болтологією політичної і дипломатичної властивості, яка спочатку приречена на провал, тому що для того, щоб вести якісь переговори, треба, щоб в них брала участь та сторона, від якої залежить контроль цих територій. А контроль там, де-юре, належить Росії, хоча ми розуміємо, стверджуємо, усвідомлюємо, що Крим – це Україна. Ось і все, все дуже просто. Але робиться це з простої причини – піар, політичні дивіденди: ми ж цим питанням займаємося. Ми ж це робимо. Ми до цього прагнемо".

Парламентарій резюмував, що люди в Україні мудрі, і вони дадуть правильну оцінку, "коли доведеться в черговий раз надавати довіру, в тому числі і 25 жовтня, яким чином надати довіру і партії, і тим, хто її представляє сьогодні, в питаннях обрання місцевої влади".

Нагадаємо, нещодавно в Севастополі швидко почало міліти Чорноріченське водосховище, у зв'язку з чим так звана влада півострова почала організовувати пошук підземних джерел води. Перед цим ще два водосховища опинилися на межі висихання.

Пізніше так званий глава Криму Сергій Аксьонов назвав перекриття Північно-Кримського каналу тероризмом і заявив про необхідність порушення кримінальних справ проти організаторів водної блокади Криму. 

Однак МЗС України заявило, що водопостачання до Криму буде повністю відновлено тільки після деокупації півострова.