Медведчук: Рішення КСУ щодо "судової реформи" позбавило змоги зробити Верховний Суд ручним

Голова Політради "Опозиційної платформи - За життя", народний депутат Віктор Медведчук

Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Рішення Конституційного Суду України, який визнав незаконною ліквідацію Верховного Суду України як найвищого судового органу, ставить хрест на спробах влади зробити правосуддя в Україні кишеньковим.

Про це йдеться в заяві голови Політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука, опублікованій на сайті політсили.

"Хочу висловити глибоку повагу суддям Конституційного Суду України, які встали на захист незалежної судової системи. У них вистачило об'єктивності і мужності, щоб, діючи відповідно до Основного Закону України, які не піддавшись тиску з боку влади, прийняти обґрунтоване рішення і зупинити правове свавілля - не дозволити перетворити вищу судову інстанцію в кишеньковий суд можновладців, в інструмент з обслуговування політичних інтересів", - говорить політик.

Як він стверджує далі, хоча Конституційний Суд України не усунув саму проблему через відсутність у нього на це повноважень, а лише вказав, що має зробити законодавець, таке рішення зупиняє правове беззаконня.

"Я твердо переконаний: головною перешкодою для злочинного свавілля влади є незалежна судова система, що забезпечує верховенство права в державі. Саме тому всі свої зусилля можновладці направляли і продовжують направляти на її знищення. Так звана судова реформа Порошенко 2016 року, як і псевдореформа Зеленського, спрямована на скорочення чисельності суддів Верховного Суду (нагадаю, дану ініціативу піддали жорстокій критиці експерти Венеціанської комісії), переслідували єдину мету: зробити судову систему ручного, керованої і направляється з владних кабінетів", - зауважив Медведчук.

За його словами, партія "Опозиційна платформа - За життя" буде підтримувати зміни до законодавства, спрямовані на те, щоб Верховний Суд був незалежною найвищою судовою інстанцією в країні.

"Тому що без цього неможливий розвиток України як правової, демократичної держави", - наголосив політик.

Як повідомлялося раніше, Медведчук заявляв, що ідеологія нинішньої влади ‒  це продати все і країну в тому числі.Loading...