Медведчук, Рабінович і Бойко зірвали плани грантоїдів – профільний комітет не затвердив їх звіт

Віктор Медведчук, Вадим Рабінович та Юрій Бойко Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Поки влада займається популізмом – опозиція працює і показує результат. Народним депутатам, членам фракції "Опозиційна платформа – За життя" вдалося зробити те, що нікому не вдавалося зробити за час незалежності. Про це повідомляє пресслужба політсили.

Так, 2 вересня під час засідання Комітету з питань прав людини, деокупації і реінтеграції тимчасово окупованих територій в Донецькій, Луганській областях та Автономній Республіці Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин, члени фракції "Опозиційна платформа – За життя" Вадим Рабінович, Віктор Медведчук і Юрій Бойко зупинили "бурхливу діяльність" організацій, які існують завдяки грантам.

Відзначимо, що одним з пунктів порядку денного засідання Комітету було питання про затвердження результатів піврічного моніторингу проєктів міжнародної технічної допомоги. Зокрема, "Просування участі в Україні і проєкту міжнародної технічної допомоги "Підтримка жінок-лідерів в Україні" виконавцем яких є Національний демократичний інститут міжнародних відносин (НДІ) та "Місцеве спостереження за політичними процесами в Україні", виконавцем якого є ВГО "Громадянська мережа ОПОРА".

Тобто, Комітет, будучи бенефіціаром, зокрема, цих проєктів, планував проголосувати за звіт НДІ про проведену роботу на території України: як за ці півроку було адаптовано законодавство, які проєкти, в тому числі пов'язані з виборами, вдалося грантоїдам впровадити.

Однак позиція лідерів фракції ОПЗЖ зруйнувала всі плани: Вадим Рабінович, Віктор Медведчук і Юрій Бойко виступили категорично проти прийняття звіту, через що виникла серйозна перепалка. Опозиційні депутати свою позицію аргументували тим, що вони не приймали рішення про співпрацю з грантоїдськими організаціями, не голосували за виділення їм коштів і тим більше не контролювали їх проходження і розподіл.

Глава комітету зробив кілька спроб отримати зручний владі результат, але марно. Опозиційні депутати наполягали на своєму: фракція "Опозиційна платформа – За життя" проти прийняття звіту незрозумілих організацій, які витрачали незрозуміло які гроші на якісь проєкти.

І опозиція перемогла: Комітет з питань прав людини, деокупації і реінтеграції тимчасово окупованих територій в Донецькій, Луганській областях та Автономній Республіці Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин прийняв рішення не приймати звіти організацій НДІ і ВГО "ОПОРА".