Медведчук: Пристайко був не готовий до посади міністра, його заяви викликали критику не тільки в Україні, але й за кордоном

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук 112.ua

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук заявив, що Міністерство закордонних справ України під керівництвом Вадима Пристайка втратило не тільки свій авторитет, а й перспективи, які відкрилися з приходом нової команди. Про це він сказав журналістам у кулуарах Верховної Ради.

"Це людина, яка не просто була унікумом, це людина, яка була професійно не підготовлена до того, щоб виконувати ті функції, які їй були доручені в Кабінеті міністрів. Тому будь-яка його заява викликала шквал критики, невдоволення та обурення", - зазначив Медведчук.

Опозиційний політик нагадав, що Пристайко був одним з головних спікерів у питаннях того, що треба змінювати Мінські угоди, що вони застаріли, що треба змінювати формат.

"І все це викликало критику не тільки всередині країни, але і за кордоном, тому що є загальновизнані речі. Загальновизнаними речами є "нормандський формат", загальновизнаними на сьогоднішній день обставинами є Мінські угоди, які визнаються всіма безальтернативними. А бачте, у пана Пристайка це все вимагало зміни. І це все нагнітало ситуацію щодо зовнішньополітичного відомства, і, головне, щодо зовнішньої політики України, яка за період перебування пана Зеленського і його команди при владі дуже багато втратила: як свій авторитет, так і ті перспективи, які обіцялися в зв'язку з приходом нової команди, нового президента і нової влади. На жаль, вони всі так і не були реалізовані", - констатував він.

Нагадаємо, раніше Віктор Медведчук заявив, що говорити про те, що на сьогодні зміниться ситуація в економічній і соціальній сфері після приходу нового уряду, навіть з новим керівником КМУ не доводиться.