Медведчук: Промислове виробництво продовжує падати, а безробіття – зростати

Голова Політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Промислове виробництво продовжує падати, а безробіття – зростати. Про це йдеться у заяві голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народного депутата Віктора Медведчука, яка розміщена на сайті політсили.

Наводимо її текст дослівно:

Державна служба статистики України повідомляє про те, що промислове виробництво в лютому 2020 року знизилося ще на 0,2% до січня цього року і на 4,1% до лютого 2019-го (сезонно скориговані індекси).

Промислове виробництво в країні продовжує знижуватися вже більше року. Зараз, коли на карантин зупинено пів країни, падіння промвиробництва починає відбуватися просто обвальними темпами. Уряд явно не здає собі справи в тому, якими будуть наслідки такого краху економіки, і не пропонує хоч якихось ефективних заходів щодо його запобігання.

Окрім невтішних даних по промисловості, Державна служба статистики обрушила на нас ще й дані про зростання безробіття в Україні. На підставі розрахунків, проведених за методиками Міжнародної організації праці, визначено, що безробіття в Україні зросло з 7,3% у ІІІ кварталі 2019 року до 8,7% у ІV кварталі.

Не тільки сама тенденція, але й її масштаб мають просто загрозливий характер. Адже мова йде про мільйони наших співгромадян.

Тепер ця катастрофічна ситуація із зайнятістю населення тільки посилиться – додалися ще сотні тисяч українців, які втратили заробітки в інших країнах і повернулися (а вони змушені повернутися) в Україну. Уряд поки не запропонував їм якусь трудову перспективу.

На жаль, необхідно визнати, що уряд Шмигаля не став тим Кабміном, який здатний ефективно протистояти економічній кризі та пандемії коронавірусу.