Медведчук про зміни до Виборчого кодексу: "Слуга народу" використовує саме той механізм, який би їм допоміг у виборчому процесі

Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Голова Політради партії "Опозиційної платформи – За життя", народний депутат Віктор Медведчук прокоментував зміни до Виборчого кодексу України та пояснив, що  "Слуга народа" використовує саме той механізм, який би їм допоміг у цьому виборчому процесі. 

Про це політик повідомив у ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK. 

"По-перше, я вам можу сказати, що безумовно, сьогоднішня влада, команда Зеленського і його представники на місцях, в даному випадку це й керівники обласних і районних державних адміністрацій, безумовно, будуть використовувати адмінресурс", - сказав він. 

Народний депутат зазначив, що вже були подані  і зареєстровані у Верховній Раді зміни до виборчого законодавства. Зокрема, ці зміни торкнулися і діяльності окремих органів державної влади, серед яких – розширення повноважень Центральної виборчої комісії.

"Це все представляє сьогодні таку сферу, за якою просто видно неозброєним поглядом, що йдеться про створення підвалин для застосування адміністративного ресурсу", - пояснив Віктор Медведчук. 

Так, "Опозиційна платформа - За життя" вже розглянула  ці зміни до Виборчого кодексу, які будуть обговорюватися протягом наступних тижнів.

"Вибори вже не за горами, і сьогодні є фракція "Слуга народу", яка подала ці зміни. Вона використовує саме той механізм, який би їм допоміг в цьому виборчому процесі", - наголосив депутат. 

За словами Віктора Медведчука, це не лише розширення повноважень Центральної виборчої комісії в плані і формування місцевих виборчих комісій, і окружних, і дільничних, але і окремих права, які можуть бути розглянуті як необхідність і підстави для використання адмінресурсу.

"Була робоча група, яка була з представників всіх фракцій щодо того, які зміни треба внести в Виборчий кодекс, і в контексті виборів президента, і парламенту, і особливо місцевих. Тому що місцеві зараз на часі, через декілька місяців почнуться виборчі кампанії. І от я вам можу сказати, що майже всі наші пропозиції, фракції "Опозиційної платформи – За життя", вони не були враховані. Тому що наші пропозиції, пропозиції з боку опозиційної політичної сили, і ми хочемо, щоб цей процес був демократичним, щоб він був прозорий, щоб всі сторони мали рівні права. І якщо ці права десь обмежуються, то це уже порушення норм демократії", – наголосив народний депутат.

Нагадаємо, нещодавно Віктор Медведчук зазначав, що у "слуг народу" господарі знаходяться не в Україні, а їхні центри розташовані на Заході, – це Вашингтон, штаб-квартира Світового банку, МВФ та багато інших.