Медведчук про проведення випробувань європейської вакцини на українцях: Чому наші люди повинні брати участь у якихось дослідах

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук обурений тим, що українцям пропонують випробовувати європейську вакцину від коронавірусу.

Про це він заявив в інтерв'ю чотирьом українським телевізійним каналам.

Медведчук вважає неприпустимою участь українців у випробуванні європейської вакцини від коронавірусу, навіть на матеріальній основі.

"Весь сарказм цієї ситуації полягає в тому, що наших людей запрошують для того, щоб вони були об'єктом випробування цієї вакцини. Так, платять великі гроші, так, напевно, це можна розглядати як засіб заробітку. Як працевлаштування наших громадян. Але, я вважаю, влада повинна заборонити такі дії. Бо що означає використання вакцини, добровільно, навіть якщо той чи інший громадянин проявив таке бажання і дав на це добро, - це ж загроза життю і здоров'ю людини. Чому люди наші повинні брати участь у якихось дослідах якихось там чужих закордонних дядьків, якщо вже хтось це зробив, провів цю роботу, провів дві фази випробувань, підтвердив можливість використання, готовий надати цю вакцину", - зазначив нардеп.

За його словами, просування європейської вакцини нинішньою владою - це примітивний піар.

"Ось в цьому ж і є маразм дій, незрозумілість дій і пана Зеленського, і його команди. Це примітивно-піарівські ходи, які нічого спільного не мають з державним управлінням. Це не управління державою, це не влада держави, це примітивний настрій, який намагаються створити з нагоди або для тієї чи іншої дати. Сьогодні, наприклад, для виборів - для того, щоб партія "Слуга народу" отримала якомога більший результат на місцевих виборах. Ось тому і проводяться подібні дії", - додав він.

Нардеп також нагадав, що Україна не отримає європейську вакцину раніше за 500 мільйонів жителів Євросоюзу.

"Давайте, ми чекаємо, коли буде європейська вакцина. А, до речі, всі пам'ятають, скільки громадян живе в ЄС? Більше 500 мільйонів. І тому, коли буде вироблена вакцина, я добре розумію, що, напевно, не насамперед і не в перших рядах Україна зможе отримати для себе вакцину. А Росія поставила завдання, і я чомусь впевнений, що вона його виконає: за 10-12 місяців, з яких 2 місяці вже пройшло, Росія вакцинує 70% населення країни. Це більше 100 мільйонів осіб. Чому ж ми не йдемо цим шляхом, де вже створена друга вакцина?" - задається питанням Медведчук.

Депутат зазначає, що через два місяці в РФ буде зареєстрована вже третя вакцина від коронавірусу.

Новини за темою: Який шлях повинна подолати вакцина від її "винаходу" до полиць аптек

"До речі, на початку або в середині грудня буде зареєстрована третя вакцина – наукового центру Чумакова. На сьогодні ефективність цієї вакцини - я не хочу зараз перераховувати ті міжнародні центри, які давали позитивну оцінку, починаючи з європейського бюро ВООЗ. Багато профільних видань оцінили ефективність цієї вакцини. У нашій заяві, партії, з приводу цього нерозсудливого, примітивного і обмеженого ходу з боку пана Зеленського перераховуються всі ті, хто дали позитивну оцінку. Але ж найголовніше навіть не це, а те, що вона зареєстрована в Росії і почалася масова вакцинація в Росії. Там що, хочуть знищити свій народ? Я ставлю питання: там хочуть, щоб люди не вилікувалися? Там хочуть, щоб ці люди вмирали", - зазначив Медведчук.

Він також провів паралель ситуації з відмовою української влади від російської вакцини із ситуацією з прямими поставками газу, але підкреслив, що зараз мова йде про життя і здоров'я людей, тому на цій темі не можна спекулювати.

Новини за темою: Здорові та молоді люди не отримають вакцину до 2022 року, - ВООЗ

"Але тут же питання не в тому ж, купувати чи не купувати газ. Знаєте, ми колись домовилися про зниження ціни на газ на 25%, з Росією, і пряме постачання газу. Порошенко... та його трохи з трибуни не знесло, коли він почув це в ході виборчої кампанії, ще в березні 2019 року. А що, прийшов Зеленський і він це зробив? Ні. Нехай купують. Сьогодні ціна вже теж піднялася для населення до 7600 гривень, з 1 жовтня. Нехай купують дорогий. Але там газ - так, можна сидіти без газу, можна економити, можна не закуповувати газ, не користуватися теплом, гарячою водою, але тут мова йде про здоров'я людей. Про життя людей! І тому подібний цинізм, інакше назвати це не можна, з боку влади, він не просто обурює, а обурює в якихось космічних обсягах. Тому що, дійсно, влада не може собі дозволити так по-хамськи, так недбало, ставитися до здоров'я і життя наших громадян", - підсумував Медведчук.

Як повідомляли, голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат України Віктор Медведчук привітав російських вчених з успіхом у створенні першої в світі вакцини проти COVID-19 і обговорив можливість її поставки в Україну з президентом РФ Володимиром Путіним.

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін не виключає можливості постачання російської вакцини від коронавірусу в Україну.