Медведчук: Після грудневого нормандського саміту в напрямку реалізації Мінських угод не зроблено нічого

Віктор Медведчук, голова Політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Після грудневого саміту лідерів "нормандської четвірки", за підсумками якого було підписано комюніке, в якому лідери чотирьох країн підтвердили прихильність Мінським домовленостям від 2015 року, в напрямку реалізації "Мінська" не зроблено нічого.

Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат України Віктор Медведчук під час зустрічі делегації міжфракційного депутатського об'єднання "Міжпарламентський діалог в ім'я миру: Україна - Росія - Німеччина - Франція", представленої депутатами "Опозиційної платформи - За життя", з депутатами Державної Думи РФ у Москві.

"Нічого не зроблено. Ну, "нічого не зроблено" - проведено обмін, 29 грудня, але цей обмін я, як людина, яка цим займалася багато років, - міг бути вироблений і без зустрічі в Парижі. Для цього в Парижі не треба зустрічатися. Треба узгодити кандидатури і ухвалити рішення, вольове, тобто проявити політичну волю. Все інше - режим припинення вогню, стабільний режим, який повинен був бути встановлений до кінця року, - не встановлено. Розведення сил - нові ділянки не вказані. Зеленський в Парижі відмовився розводити сили по всій лінії зіткнення. "Формула Штайнмаєра" не імплементована. Чому?" - зазначив Віктор Медведчук.

Політик нагадав, що фракція "Опозиційна платформа - За життя" запропонувала законопроєкт про зміну закону про особливий порядок місцевого самоврядування.

"Той, який називається в народі "особливий статус". Ми запропонували не просто змінити цифру "2019" - він діяв до 31-го грудня, а вони запропонували до 2020-го. А ми сказали: "Так ви ж 1 жовтня, ви - це Україна, представник Зеленського, пан Кучма підписав "формулу Штайнмаєра", і таким чином Україна приєдналася до "формули Штайнмаєра". А там записано, що вона повинна бути імплементована, ця "формула Штайнмаєра", в закон про особливий статус. Ми запропонували, ми імплементували в нашому законопроєкті, який підписала вся фракція. Наш законопроєкт не розглядали. Розглянули той, де змінили цифру "20" на "19", і все. Так а що ти тоді робив в Парижі, підписуючи комюніке чотирьох глав держав "нормандського формату?" - підкреслив Віктор Медведчук.

Нагадаємо, 20 грудня 2019 року Віктор Медведчук зустрівся з президентом РФ Володимиром Путіним, який підтримав ідею "Парламентського виміру "нормандського формату". Через кілька днів, 24 грудня, Віктор Медведчук зустрівся зі спікером Держдуми В'ячеславом Володіним і заручився його підтримкою для участі російського парламенту в цій ініціативі.

23 січня поточного року Віктор Медведчук провів зустріч у Сенаті Франції з депутатами верхньої і нижньої палат парламенту, а 28 січня презентував "Парламентський вимір "нормандського формату" представникам всіх великих фракцій Бундестагу.