Медведчук: Опитування Зеленського - дешевий піар-хід з метою злочинного маніпулювання громадською думкою

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук назвав загальнонаціональне опитування, яке ініціював президент України Володимир Зеленський, піар-ходом з метою маніпулювання громадською думкою. Про це йдеться в заяві політика на сайті політсили.

Наводимо його текст дослівно:

Намір Президента України Володимира Зеленського провести так зване опитування населення в день виборів - це погано сфабрикована спроба маніпулювати громадською думкою, яка вже піддалася різкій критиці учасників політичного процесу, юристів та експертів.

Питання, які поставлені ним, яскраво свідчать про те, що вони або продиктовані страхом влади перед політичним провалом, або лобіюються тими, хто здійснює зовнішнє управління Україною.

Наприклад, питання про Будапештський меморандум просто смішне, але в той же час демонструє глибоке невігластво влади. Цей документ не передбачає обов'язок його підписантів воювати за Україну. І ніякі результати опитування це не змінять. Хіба що послужать виправданням для продавлювання Зеленським питання, пов'язаного з наданням Великобританії і США можливості розміщувати військові бази на території нашої країни.

Інша справа, що це може бути незграбною спробою обманним шляхом вийти з Мінських угод. Право на використання меморандуму в України було, є і буде завжди. Він вже давно використовується владою для політичної риторики. Але якщо Президент має намір скористатися результатами опитування для виправдання виходу з Мінських угод і "нормандського формату" з подальшою сумнівною спробою переходу у формат Будапештського меморандуму, то чи розуміє він, що такі ігри – це прямий шлях до ескалації конфлікту, відновлення бойових дій, втрати Донбасу.

Чому саме Будапештський меморандум, який стосується неядерного статусу України? Зеленський має намір порушити договір про нерозповсюдження ядерної зброї? Створити власну атомну бомбу? Перетворити Україну на Північну Корею?

Навіщо взагалі використовувати такі складні шляхи, формулювати незрозуміле для більшості громадян питання? Задайте пряме запитання: чи підтримують громадяни України вихід з Мінських угод? Тільки задати його треба насамперед тим, хто живе по той бік лінії зіткнення, хто живе в зоні ООС і знає, що таке бойові дії та їх наслідки. Чи Президент Зеленський вже не вважає їх громадянами України і готовий знищити всіх цих людей в ім'я своїх політичних амбіцій? Тоді де його обіцянки миру і чим він кращий за Порошенка?

У питанні про створення на Донбасі вільної економічної зони абсолютно незрозуміло, чи йдеться про контрольовані Україною території, неконтрольовані або про всю територію Донецької та Луганської областей? В які терміни, за яких умов, на який період буде вводитися СЕЗ? Незрозуміло, чому це питання обговорюється на національному рівні, в той час як населення неконтрольованих, та й контрольованих територій Донбасу владою Зеленського і антиконституційним рішенням ЦВК позбавлене права брати участь у виборах, а значить, не візьме участь і в "опитуванні".

Крім того, питання СЕЗ, по суті, є в першу чергу питанням оподаткування, а такі питання нарівні з бюджетними і питаннями амністії Конституція України не допускає навіть як предмет референдуму, а не те що якогось сумнівного, придуманого заради власного дешевого піару "опитування". 

При цьому це питання виглядає частиною технології відмови від закріпленого в Мінських угодах особливого статусу окремих районів Донбасу. Представники влади вже заявляли, що СЕЗ – це і є свого роду правильний особливий статус, тоді як текст Мінських угод – це "неприйнятна Російська інтерпретація особливого статусу". Схоже, що мета - створити видимість спроби врегулювати ситуацію на Донбасі, в першу чергу для учасників "нормандського формату". А отримавши "потрібний" результат, влада заявить, що народ проголосував проти особливого статусу для невизнаних республік?

А тепер по суті про ініціативу Президента. По-першепризначення такого опитування не передбачено повноваженнями Президента, вичерпний перелік яких перераховано в Конституції України. Це кричущий приклад використання адмінресурсу і створення незаконних переваг для партії влади в день голосування. Ця ініціатива вкладається в рамки придуманого самим Зеленським визначення "корупція в особливо великих масштабах".

По-друге, незрозуміло, за чий рахунок і ким буде проводитися масштабне опитування громадської думки. Підсумки цього опитування буде підводити невідомо хто і однозначно поза правовими рамками. Відповідно, вони не можуть бути об'єктивними, а питання достовірності результатів при повній безконтрольності підручних матеріалів навіть не стоїть. І тим не менш влада, очевидно, має намір використовувати результати опитування в своїх цілях, які не мають нічого спільного з інтересами громадян і країни.

По-третє, що вкрай небезпечно, ця профанація ідеї народного волевиявлення знизить довіру суспільства до інституту референдумів, якщо закон про їх проведення буде коли-небудь прийнятий.

Подібне окозамилювання не пройде а учасники "Парламентського виміру" нормандського формату" будуть проінформовані міжфракційним депутатським об'єднанням "Міжпарламентський діалог в ім'я миру: Україна ‒ Росія ‒ Німеччина ‒ Франція" про використання антиконституційних механізмів, покликаних стати димовою завісою для зриву Мінських угод.

Об'єктивна оцінка ініціативам Президента - вже зареєстрована ПЕТИЦІЯ з нагадуванням про невиконання "зеленою" командою передвиборчих обіцянок і пропозицією винести на всеукраїнське опитування 25 Жовтня тільки одне питання: "Чи задоволені ви діяльністю Президента Зеленського і депутатів Партії "Слуга народу", яких він привів до ВР, або вимагаєте негайної відставки Президента і розпуску Верховної Ради IX скликання?"

І це найправильніший, своєчасний і єдине питання, яке стоїть сьогодні в умовах політичної, економічної і соціальної кризи в Україні, спровокованого діями влади. Але відповідь на нього давно очевидна, хоча, ймовірно, і не цікава Зеленському і його команді, як не цікаві їм і інші, дійсно життєво важливі для українського народу проблеми і питання.