Медведчук: "Опозиційна платформа – За життя" веде боротьбу проти незаконного та злочинного продажу землі за допомогою більш ніж 3 тисяч поправок до закону

Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

"Ми ведемо боротьбу, передбачену Конституцією та законом про регламент"

Допустити продаж землі на тих умовах, які пропонуються, не можна – це злочинно та спрямовано проти волі більшості громадян. Про це під час інтерв'ю телеканалам "112 Україна", NewsOne, ZIK та "Інтер" заявив голова політради партії "Опозиційна платформа ‒ За життя", народний депутат України Віктор Медведчук.

Політик прокоментував "земельне" питання, яке нині розглядають у Верховній Раді України.

"А ось щодо того, що відбувається в парламенті, і з внесенням 4018 правок, з яких 3299 були внесені "Опозиційною платформою – За життя", я вам скажу. Так, ми ведемо боротьбу, передбачену Конституцією, законом про регламент, з незаконним, злочинним переведенням землі, як об'єкту купівлі-продажу. Ми не можемо допустити на тих умовах, які пропонуються, дозволити продавати землю. Ми вважаємо, що це злочинно, спрямовано проти волі більшості громадян, і про це свідчать численні соціологічні дослідження", – заявив Віктор Медведчук.

"Це не поліпшить ситуацію у сільському господарстві, це дасть можливість продати землю тим, хто в купівлі такої землі, і в подальшому в спекулятивних угодах і діях, зацікавлений. По-перше, сьогодні земля і та ціна продажу, яку пропонує влада, в разі прийняття цього закону №2178-10, вона буде мінімальна. Вона в 10, 15, 20 разів менша, ніж аналогічна по родючості земля в тій же Румунії, Угорщині, Словаччині, Польщі, і багатьох інших країнах, в тому числі і країнах Східної Європи.

По-друге те, що сьогодні відбувається – це злочин проти навіть не в питанні статусу землі, який зведений в ранг Основного закону, і в статтях 13 і 14 написано, що це національне надбання, – це питання іншого характеру. Це питання злочинного характеру влади, яка хоче просто використовувати цю землю. І коли нам кажуть, що цей ринок землі запустить економіку, дасть можливість додатково наповнювати дохідну частину бюджету – це все від лукавого. Тому, що спочатку цю землю скуплять за безцінь, а потім будуть використовувати. Я вам наведу цитату Зеленського (пам'ятаєте, напівтемрява, машина, і він дає інтерв'ю): я вітаю, що ми (після першого читання - друге тільки йде, і чим воно закінчиться, ніхто не знає, і думаю, що пан Зеленський теж не знає) покінчили з економічним рабством. Фраза вбиває на льоту. Так, економічне рабство, покінчили. Було, угу... А яке економічне рабство? Адже вони мали, ті 6,9 млн громадян України, які отримали паї. В середньому ці паї були від 1 до 8 га, в середньому 4 га на людину. 6,9 на момент розпаювання, сьогодні набагато менше, тому що багато хто вже пішли з життя, і не всі землі були передані у спадок", – зазначив Віктор Медведчук.

Новини за темою: День другий: Як нардепи розглядали законопроєкт про землю

Політик продовжив: "Але, яке економічне рабство? Це те, про що сьогодні не говорять, а знають тільки фахівці. Мовляв, земля була у власності, вони могли її використовувати і керувати, але не могли розпоряджатися. Це факт, так. Це недолік для статусу власності. Але хвилиночку. Коли порівнюють, що я купив машину, побудував будинок – я маю право їх продати? Так. А землю не можу. Але, будинок ти побудував або купив, і машину купив, а землю, в результаті розпаювання, ти не купував. Її тобі дали безкоштовно, і це основа і фундамент подальших відносин. А потім держава сказала: ти отримав цю землю, але ми повинні привести у відповідність із Конституцією та нормами Земельного кодексу, щоб потім перейти до питання відкриття ринку та продажу землі".

Як повідомляли, співголова партії "Опозиційна платформа – За життя" Вадим Рабінович закликав інвесторів не купувати українську землю в разі ухвалення відповідного законопроєкту.

Loading...