Медведчук: ОБСЄ встановила 1400 порушень "режиму тиші" під час так званого режиму тиші на сході України

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук заявив, що ОБСЄ встановила 1400 порушень "режиму тиші" під час так званого режиму тиші на сході України. Таку думку він висловив в інтерв'ю чотирьом українським телевізійним каналам. 

Нардеп зазначив, що пункт 4 постанови Верховної Ради про місцеві вибори в Україні, прийнятий парламентом, заблокував домовленості щодо обміну полоненими між Україною та представниками ОРДЛО. 

"Влада в особі партії війни в парламенті забила цвях, цвях в кришку труни встановлення миру. Вона спеціально внесла пункт 4, який передбачає низку умов, за яких вибори на Донбасі за спеціальним законом, відповідно до Мінських угод, домовленостей у Парижі, матимуть місце тільки після того, як... і перераховується ряд пунктів, які прямо суперечать Мінським угодам. Представники Донецька, Луганська та Росії кажуть: "почекайте, ви перекреслили Мінські угоди". І тому немає домовленості ні щодо обміну полоненими сьогодні, ні щодо встановлення подальшого нових переходів на лінії зіткнення", - заявив нардеп.

Медведчук підкреслив, що "режим тиші" на Донбасі продовжує порушуватися і це фіксують і міжнародні організації.

"А чого варті ці заяви, які сьогодні звучать з приводу, там, 70-75-й день тиші? Так, є тиша. Але ж тільки це обман, і цей обман встановлений навіть не нами, хоча ми постійно про це говоримо, і я багато разів наводив приклади, коли, починаючи з травня місяця, коли ведуться обстріли з двох сторін території лінії зіткнення, тобто кілька ділянок, які визначаються у відеорежимі, фіксуються, і там можна встановити, хто почав, хто був ініціатором стрільби. Вона весь час ведеться двостороння, як і двосторонні порушення. Так от, з травня місяця по липень, коли був встановлений так званий режим тиші, який діє зараз 70-75-80 днів, ініціатива української сторони була на першому місці в 90% випадків. У 90% випадків", - зазначив він.

За словами нардепа, ОБСЄ встановила вже 1400 порушень "режиму тиші" на Донбасі.

"І коли ми зараз говоримо з приводу того, що відбувається зараз в умовах цієї тиші, то ваш колега, представник BBC, сказав про те, що почекайте, ви говорите зараз, що провели обміни - так, провели, ви говорите, встановлений "режим тиші" - так, але ОБСЄ в особі спеціальної моніторингової місії, яка єдина має право офіційно встановлювати, а ось, до речі, ініціатора обстрілу встановили саме вони, тобто це не точка зору тієї сторони або точка зору нашої, української сторони, це вони встановили. 1400 порушень, починаючи з так званої дати встановлення тиші, тобто 22 або 23 липня цього року. Ось вам. Так чому ж вводять в оману? І кореспондент BBC каже: "Ви вводите в оману. Обміни і так звана тиша у вашій редакції - а це дійсно тільки редакція пана Зеленського - не говорить про те, що ви хоча б на крок наблизилися до миру". Так, не наблизилися", - підсумував нардеп.

Також він додав, що, на його думку, сьогоднішня українська влада не планує домагатися миру на Донбасі, тому що не має на це політичної волі. 

Раньше Віктор Медведчук сказав, що, незважаючи на всі спроби влади залякати, ОПЗЖ продовжуватиме політику, спрямовану на те, щоб принести мир в Україну.