Медведчук: Обсяги українського експорту до ЄС і США істотно скоротилися ‒ це і є "стратегічне партнерство"?

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Обсяги українського експорту до Євросоюзу і США істотно скоротилися ‒ це і є "стратегічне партнерство"? Таке риторичне питання ставить у своїй заяві голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук.

Її текст оприлюднено на сайті політсили. Наводимо його дослівно:

Державна служба статистики України оприлюднила дані за січень ‒ липень 2020 року щодо зовнішньоторговельної діяльності підприємств України, а Державна митна служба ‒ щодо українського експорту та імпорту вже за серпень поточного року.

Загальний обсяг українського експорту, за даними Держстату, знизився за 7 місяців 2020 року на 7,4%, а експорт до країн ЄС ‒ на 18,6%.

Дивно, що за наявності віцепрем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та запису в Конституції про "прагнення  вступити до ЄС" нам ніхто так і не пояснив: чому експорт до країн Євросоюзу знижується у 2,5 раза швидше, ніж скорочується весь інший український експорт? 2020 року зросли лише поставки українського м'яса свійської птиці (курей) до країн Європи ‒ на 5%.

Не менш цікава й "братня допомога" США у просуванні українських товарів. За даними Державної митної служби, лише в серпні поточного року на величезному ринку Сполучених Штатів вдалося продати українських товарів на дуже незначну суму ‒ $70,9 млн. І цю країну Президент Зеленський услід за українським МЗС називає нашим "стратегічним партнером"?

Утім, можливо, США постачають до України щось дуже важливе, так званий критичний імпорт? Теж ні. Та й загальна сума імпорту товарів зі Сполучених Штатів вкрай невелика: за серпень 2020 року ‒ на $199,8 млн. Невелика в порівнянні з КНР і Росією ‒ звідти до України надходять саме товари критичного імпорту на мільярди доларів. Ці ж країни купують товари в Україні на мільярди доларів, у такий спосіб забезпечуючи роботою сотні тисяч українців. А США?

Ось таке дивне "стратегічне партнерство"... як результат зовнішнього управління, яке знищує економіку України.