Медведчук: Необхідно обмежити зарплату чиновників 10 мінімальними зарплатами

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

В Україні необхідно обмежити зарплату чиновників: 10 мінімальних зарплат, а сьогодні це 50 тисяч гривень, має бути межею для чиновників будь-якого рівня.

Про це під час брифінгу в кулуарах Верховної Ради України, який транслював телеканал ZIK, заявив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат України Віктор Медведчук.

Парламентар прокоментував проєкт державного бюджету на 2021 рік, зазначивши, що навіть фракція "Слуга народу" навряд чи за багатьма статтями його підтримає.

"Зараз ми не будемо прогнозувати, як це буде і скільки підтримають цей бюджет. Я думаю, що напередодні виборів навіть фракція "Слуга народу", яка "зобов'язана" голосувати за пропозиції уряду, який вони затвердили і сформували, навряд чи за багатьма статтями їх підтримає: і уряд, і пана Зеленського. Я хочу сказати про нашу політичну силу - про "Опозиційну платформу - За життя". По-перше, вже критика, яку ми ведемо, а вона є об'єктивною і обґрунтованою, тому що навіть ті показники, з якими ми ознайомилися, виходячи і з презентації пана Марченка, міністра фінансів, і з того документа, який ми отримали, вже видно, що збільшені витрати, наприклад, на утримання, і про це вже тільки ледачий не говорив, на утримання Офісу і діяльності президента. Понад те, це сталося в обсязі 358 мільйонів гривень", – зазначив Віктор Медведчук.

Новини за темою: Медведчук, Рабінович і Бойко зірвали плани грантоїдів – профільний комітет не затвердив їх звіт

Парламентар також звернув увагу на те, що збільшено на 750 мільйонів гривень видатки на утримання Державного управління справами.

"Я хочу перекласти, що це приблизно одне і теж. Тобто фактично, все, що пов'язано з діяльністю ОП і команди президента, збільшено більш ніж на мільярд гривень. Я можу сказати про те, що збільшені витрати на правоохоронну систему: на МВС, на СБУ, на прокуратуру. І обсяг збільшення видатків, порівняно з чинним бюджетом, 20-го року, становить близько 10 мільярдів гривень", – сказав Віктор Медведчук.

Народний депутат вважає, що, з одного боку, було б добре, якщо б ці гроші використовувалися ефективно, але соціологія останніх пів року говорить про те, що українці не відчувають себе в безпеці. А це означає, що правоохоронна система працює неефективно і непрофесійно. Тому таке збільшення коштів на утримання правоохоронної системи викликає посмішку і нерозуміння, зазначив Віктор Медведчук.

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" звернув увагу на ще одну обставину.

"Зменшено субсидії на 2 мільярди 700 мільйонів гривень – третій рік поспіль у нас зменшуються субсидії населенню. І найважливіше - що робитиме наша партія, наша фракція, у питаннях ухвалення бюджету. По-перше, ми будемо наполягати на тому, що, зрозуміло, видаткова частина повинна бути збільшена, і це стосується і соціальних питань, і охорони здоров'я, і освіти, і багатьох інших, але ми починаємо з іншого – ми говоримо, де можна взяти гроші для того, щоб забезпечити надходження в дохідну частину бюджету. І ми знову повернемося до того питання, що на сьогодні необхідно скасувати економічну блокаду Донбасу – це додатково дає, за розрахунками експертів, 2-2,5% ВВП. Треба проводити політику детінізації економіки, яка може дати близько 2% ВВП", – заявив Віктор Медведчук.

На його думку, ще один крок, який необхідно зробити, - скоротити фінансування чиновників. Він нагадав, що Конституційний суд вже скасував обмеження 10 мінімальних зарплат.

"Ми наполягаємо на тому, що 10 мінімальних зарплат, а сьогодні це 50 тис. гривень, має бути межею для чиновників будь-якого рівня. Я думаю, що в цьому напрямку ми будемо рухатися, ми будемо говорити, стверджувати і давати підстави для того, щоб був збільшений прожитковий мінімум, необхідно збільшувати мінімальну зарплату. І не так, як вона збільшена, на 277 гривень, а до 7,5 тис. гривень. Збільшена мінімальна пенсія, і для цього всього ми вказуємо джерела наповнення дохідної частини бюджету. Ми знаємо, як це зробити, ми вважаємо, що курс економічного розвитку має бути докорінно змінений, і в цьому випадку, а ми про це детально будемо говорити, будемо популяризувати свої ідеї, будемо наполягати, щоб вони були враховані та включені при розробці остаточних варіантів бюджету, при затвердженні і в першому, і в другому, і в третьому читанні, для того, щоб добитися зміни ситуації, яка може призвести до того, що Україна, нарешті, стане на шлях побудови успішної країни", – акцентував Віктор Медведчук.

Нагадаємо, раніше Віктор Медведчук заявляв, що уряд повинен бути відправлений у відставку як непрофесійний і непридатний для управління країною.