Медведчук: Немає жодних підстав для проведення зустрічі глав держав "нормандського формату"

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Жодних підстав для проведення зустрічі глав держав "нормандського формату" на сьогоднішній день немає, а президент України Володимир Зеленський піариться на питанні мирного врегулювання на Донбасі, щоб отримати дивіденди на місцевих виборах. Таку думку під час брифінгу під будівлею Верховної Ради висловив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук, коментуючи нещодавню заяву президента України Володимира Зеленського про готовність всіх країн-учасників "нормандського формату" до чергового етапу переговорів.

"Ви знаєте, я думаю, це не просто красиві слова, це частина піар-політики пана Зеленського і його команди і його партії, націлена цілеспрямовано на отримання позитивних дивідендів під час місцевих виборів.

Сьогодні пан Зеленський і його оточення, Кабінет міністрів, які не досягли жодних результатів у питаннях економіки, в питаннях соціального розвитку, в питаннях боротьби з пандемією, намагаються витягнути на поверхню як певну заслугу або зрушення в питаннях мирного врегулювання. У них це не виходить. Більше того, подібні заяви є незграбними, необґрунтованими і вони отримують відповідну оцінку", - зазначив Віктор Медведчук.

Політик нагадав, що напередодні на переговорах в Австрії пан Зеленський заявив про те, що має бути ще одна зустріч радників глав держав "нормандського формату" протягом десяти днів, і після цього буде зустріч глав держав "нормандського формату", проти якої ніхто не заперечує, і вона буде такою, яка може відбутися.

"Через кілька годин Міністерство закордонних справ Росії в особі заступника міністра закордонних справ висловилося з приводу того, що і радник від Росії пан Козак на зустрічі радників глав держав "нормандського формату" безпосередньо неодноразово заявляв, і Міністерство закордонних справ Росії в особі Лаврова про те, що ніяких підстав, підкреслюю – ніяких підстав для проведення зустрічі глав держав "нормандського формату" немає. Немає тому, що є першопричина. Першопричина полягає в тому, що рішення, прийняті на саміті в Парижі, комюніке, підписане 9 грудня 2019 року, не виконано в жодному з пунктів, які там перераховані. І поки рішення, прийняті в Парижі, не будуть виконані, ніякої зустрічі "нормандського формату" не буде", - підкреслив Медведчук.

На думку політика, саме "тому подібні заяви про нібито підготовлений обмін утримуваних осіб, про нібито проведення "нормандського саміту" – це ніщо інше, як просто піар-політика, чергові заяви, спрямовані на те, що там, де нічого не робиться, там, де немає політичної волі щось робити, щось нібито відбувається".

"І це намагаються втюхати нашим громадянам напередодні місцевих виборів", - додав він.

Новини за темою: МЗС України вимагає від Росії роз’яснень через заяву про саміт "нормандської четвірки"

Як повідомлялося, вчора, 15 вересня, президент України Володимир Зеленський заявив, що підготовка до саміту лідерів країн "нормандської четвірки" почнеться після зустрічі їхніх радників. Тоді ж він повідомив про підтвердження готовності до саміту всіх лідерів країн.

Однак пізніше заступник голови російського МЗС Андрія Руденка в коментарі РІА "Новини" назвав заяву Зеленського про готовність усіх сторін "нормандської четвірки" до саміту лідерів країн неправдивою.