Медведчук: Нашим західним "партнерам" молоді українці потрібні, тільки щоб трудитися на плантаціях в європейських країнах

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук заявив, що західним "партнерам" України молоді українці потрібні, тільки щоб трудитися на плантаціях в європейських країнах.

Про це парламентарій сказав в інтерв'ю чотирьом українським телевізійним каналам.

Віктор Медведчук констатував, що в України є три головні вороги: це деградація країни, деіндустріалізація і деінтелектуалізація.

"Ви знаєте, я ставлюся конкретно і предметно до питань освіти та освітнього процесу в Україні. Як і наша партія, у якої є чітка і принципова позиція з цього питання. Знаєте, я визначив і вважаю це достовірним фактом, що в України є три головні вороги: це деградація країни, це деіндустріалізація і деінтелектуалізація. Те, про що ми зараз говоримо, – це процес деінтелектуалізації. Це витік мізків, це якість освіти як в середніх школах, так і у вищих і спеціальних технічних навчальних закладах. Це все за останні роки значно впало і зараз майже зрівнялося з плінтусом", – зазначив парламентарій.

Віктор Медведчук звернув увагу: "Наші розумники від влади буквально місяць-два тому заявили: у нас 502 тис. ставок вчителів у сфері освіти, в системі школи. Треба скоротити на 32 тис. Під скорочення потраплять, природно, пенсіонери, люди, які пройшли школу підготовки, які знають, що таке процес. Не ті, які, як ми побачили, викладають ці уроки, не знаючи предмета. Тому що ми бачили це в режимі онлайн по телевізору, коли канали транслювали ці так звані уроки. І ми побачили характерні риси цього так званого освітнього процесу. Це ось цей мінімум або це зашкалювання професійної підготовки людей, яким ми віддали своїх дітей для навчання. Або, припустимо, недавні заяви ось цієї людини, яка фондом Сороса або структурою Сороса визнана вчителем року, 19-го року. Але це не просто ганьба, це якась межа, за якою безодня, і ми в цю безодню в питаннях освітньої сфери вже потрапили".

Новини за темою: МОН затвердило правила для вступу у заклади вищої освіти на 2021 рік

Парламентарій зазначив, що онлайн-навчання – це дуже складно для дітей. Він розповів, що його дочка вчиться в київській школі, і після канікул буде онлайн-освіта, як і навесні. Він підкреслив, що від цього потерпає якість навіть тієї неякісної освіти, яка є в Україні.

"Але ж нашим західним друзям і нашим західним партнерам в лапках не потрібна інтелектуальна молодь, підготовлені та освітні кадри. Їм же потрібні раби, для того щоб працювати на плантаціях в Польщі, Фінляндії та інших європейських країнах. Навіщо їм освіта? І коли ви абсолютно правильно говорите, що освіта стане тільки платною, там дійсно її можуть отримати, це ганьба для суверенної, незалежної країни. Це ганьба для України. Ми не повинні цього допустити", - акцентував Віктор Медведчук.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів рекомендував почати канікули в українських школах з 15 жовтня, а також перейти на дистанційне навчання у закладах вищої освіти та профтехах до 15 листопада.