Медведчук: Мінські угоди підлягають виконанню. Це єдиний шлях встановлення миру

Голова політради "Опозиційної платформи - За життя", народний депутат України Віктор Медведчук

zagittya.com.ua

Єдиний шлях встановлення миру в Україні – це виконання Мінських угод.

Про це заявив в інтерв'ю чотирьом каналам голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук.

"Мінські домовленості і Мінські угоди – в плані реалізації сьогодні в цьому напрямку руху ніякого немає. Ніякого. Я наведу приклад декількох днів, 13 і 14 жовтня. Відбулися останні переговори в рамках ТКГ, які зірвані українською стороною. Я підкреслюю і буду це підкреслювати весь час: зірвані через пункт 4 постанови ВРУ від 15 липня 2020 року, що стосується виборів. Тому що ті сторони – і Росія, і представники ОРДЛО – заявили: поки цей пункт не буде змінений, переговори у всіх інших питаннях мати місце не можуть", - пояснив Віктор Медведчук.

Опозиційний політик нагадав про пропозицію представника України в робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи Олексія Резнікова "модернізувати" Мінські угоди.

"Про що говорить Україна на останніх переговорах? Пан Резніков сказав на пропозицію обговорити дорожню карту плану реалізації Мінських угод. Він сказав: дивіться, та не будемо ми про це говорити, а давайте поговоримо про модернізацію Мінських угод. Перекладаю: давайте поговоримо про зміни Мінських угод. Це що - позиція влади? Це позиція Зеленського? Ось я як громадянин України, більше того, як народний депутат, хочу це знати. А як же 9 грудня і паризьке комюніке, де сторони "нормандського формату", і в тому числі президент України пан Зеленський, заявили про те, що вони стоять на позиціях повного і неухильного дотримання Мінських угод?" - зазначає Віктор Медведчук.

"Нагадую нашим глядачам, що таке Мінські угоди. Це три документи. Перший документ підписаний 5 вересня 2014 року. Він і називається "Мінські угоди". Мінські угоди на підставі мирного плану президента України Порошенка та особистих ініціатив президента РФ Путіна. Це ім'я власне, це назва "Мінські угоди". Тому що багато хто плутає те, що було підписано 12 лютого 2015 року. Там був підписаний комплекс заходів з виконання Мінських угод. Потім був підписаний протокол 19 вересня про розмежування та встановлення лінії зіткнення. І потім - 12 лютого 2015 року. Неухильне дотримання всіх Мінських угод, які в дужках в комюніке перераховуються. Яка модернізація? Так, а чому пан Зеленський не сказав це? Чому він підписав і затвердив це комюніке? Так де позиція влади? Тому сьогодні позиція тих сторін і учасників переговорів говорить: почекайте, якщо ви хочете змінювати Мінські угоди, ми категорично проти", - додав народний депутат.

За словами Віктора Медведчука, згоди на зміни Мінських угод не буде "з того боку".

"Я стверджую, тому що я це знаю. Якщо пан Зеленський ще раз хоче це почути, Я кажу особисто для нього: Мінські угоди підлягають виконанню. Це єдиний шлях встановлення миру. Це єдиний шлях повернення Донбасу в Україну, а України – на Донбас. Іншого немає, альтернативи не існує. Альтернатива – це втрата Донбасу для України. І це повинен знати Зеленський, він це знає, усвідомлює. Незважаючи на це, у нього на це немає політичної волі, на встановлення миру. А наші люди повинні це знати. Вони повинні це знати, тому що просто іншого шляху в цій ситуації не існує", - підсумував Віктор Медведчук.