live

Медведчук: Італії відправили допомогу Росія, Китай і Куба, а не Євросоюз

Віктор Медведчук

Коли Італія опинилася у важкій ситуації їй відправили допомогу Росія, Китай і Куба, а не Євросоюз.

Про це під час інтерв'ю телеканалам "112 Україна", NewsOne, ZIK і "Інтер" заявив голова Політради партії "Опозиційна платформа ‒ За життя", народний депутат Віктор Медведчук.

"Коли кажуть, що ЄС - це об'єднання певної кількості країн, яке залишила там Британія, які в результаті ахенських угод у 18-19 році створили два рівня країн. Франція, Німеччина - це перший, вони вирішують всі питання, а всі інші - це другий сорт країн. І в ситуації, коли Італії у важкій ситуації допомагає комуністичний Китай, якому допомагає комуністична соціалістична Куба, якому допомагає Росія, але не допомагає ЄС - політика взаємовідносин і ось це європейське суспільство, природно, буде переглянуто. Тому що воно не витримало випробування часом, тому що замість того, щоб італійцям прийшли на допомогу німці, французи та інші країни, прийшли ті, від кого цієї допомоги не чекали. Італія приєдналася до санкцій щодо Росії, і при цьому Росія допомагає Італії, не рахуючись у відносинах з цим", - зазначив він і задався питанням, а що буде опісля цього.

"Це лірика чи це реальність? Я думаю, що це - реальність, але вона наповнена особливим, як ви правильно сказали, ліричним змістом, тому що лірика життя, прагнення людей до життя - воно зумовлює все, в тому числі і побудову міждержавних відносин... І тому Україна, український політикум, українська влада повинні готуватися до нових відносин, де на першому місці, як і має бути, є громадянин, інтереси держави, а потім все інше", - підсумував Медведчук.

Нагадаємо, раніше ультраправа італійська партія Lega Nord і один з її представників через тиск на прем'єра Конте домігся того, що Росія надала Італії так звану гуманітарну допомогу для боротьби з коронавірусом. Водночас Євросоюз залишався осторонь.