Медведчук і Кузьмін просять відзвітувати, кому США роздавали гроші в Україні і на яких правових підставах

На офіційному сайті народного депутата від "Опозиційної платформи - За життя" Рената Кузьміна опубліковано заяву, в якій розкривається система зовнішнього управління США в Україні.

Парламентар опублікував депутатські запити Віктора Медведчука і Рената Кузьміна, що стосуються зовнішнього управління Україною, адресовані прем'єру України, послу США в Україні та керівнику Держдепу США.

У заяві на ім'я прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля народні депутати вимагають від уряду України відзвітувати про ту фінансову допомогу, яка була надана Уряду України Урядом США за 2014-2020 роки. Загальна фінансова допомога склала понад 4,1 млрд доларів США і ще додатково 3 млрд доларів США Україна отримала для стабілізації економіки.

Також у депутатському зверненні, посилаючись на офіційний вебсайт Посольства США в Україні, вказується, що 3 березня 2020 року USAID виділив Україні додаткову допомогу на суму 19 млн доларів США для пом'якшення наслідків пандемії, а всього за 2020 рік уряд США виділив Україні 41 млн доларів "для заходів з протидії COVID-19". Медведчук і Кузьмін просять уряд України надати інформацію про те, на яких правових підставах і умовах Україна протягом 2014-2020 років отримує фінансову допомогу від США, хто з українських чиновників, коли і за яких обставин звернувся до США за допомогою, в тому числі фінансовою. "Яка допомога була надана, в якій сумі, куди і кому спрямована, на які цілі, як фактично була використана, хто і як відзвітував за її отримання і витрачання, яка звітність при цьому складалася", ‒ уточнив Ренат Кузьмін.

Загалом, як зазначив нардеп, з тексту звернень все буде зрозуміло.

"Зовсім не хочеться думати про те, що наші західні партнери в змові з українськими олігархами і представниками української влади використовують Україну для відмивання вкрадених в ході "експериментів" коштів. Сподіваюся, там все чисто. Про результати розгляду наших звернень обов'язково проінформую", - підкреслив Ренат Кузьмін.

Нагадаємо, що голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат України Віктор Медведчук заявив про те, що непрофесійні дії президента Зеленського та його команди призвели до того, що Україна остаточно перетворилася на найбіднішу країну Європи.

Медведчук переконаний, що врятувати нашу державу від тотального краху можуть тільки дострокові парламентські вибори, формування нового уряду і, як наслідок, зміна соціально-економічного курсу.