Медведчук: Гарантувати права російськомовного населення може Конституційний суд

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Гарантувати права російськомовного населення, як і гарантувати виконання Конституції, може один механізм – звернення до Конституційного суду.

Про це під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK, заявив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук.  

"Ви знаєте, щоб гарантувати права російськомовного населення, як і гарантувати виконання Конституції, у нас є один механізм. Цей механізм називається "звернення до Конституційного суду". І "Опозиційна платформа - За життя", яку я представляю, активно використовує це право і цю можливість, і ми з усіх принципових питань, в тому числі і тих питань, які були прийняті на законодавчому рівні і порушують норми основного закону, тобто Конституції, ми звертаємося до Конституційного суду", – заявив політик.

А наскільки це ефективно, підкреслив Віктор Медведчук, стане відомо згодом.

"Тому що інших механізмів немає в правовій державі, якщо ми дійсно правова держава", – додав він.

Новини за темою: 73% українців виступили за повернення російської мови у школи, - опитування

Як повідомляли раніше, "Опозиційна платформа - За життя" заявила, що доб'ється припинення дискримінації російської мови в Україні. Відповідну заяву було опубліковано на офіційному сайті політсили.