Медведчук: Форум "Люди миру" став народним закликом до миру та діалогу

Віктор Медведчук. Фото: Опозиційна платформа - За життя

Форум "Люди миру" продемонстрував, що припинення конфлікту на Сході України є ключовим завданням і щирим бажанням кожного українця. Це прагнення об'єднує політичні партії, громадські організації, закономірно має найпалкішу підтримку з боку Української православної церкви ‒ єдиної канонічної православної церкви в Україні. Про це йдеться в заяві голови Політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука, передає пресслужба політсили.

Наводимо її текст дослівно:

Упевнений, що учасники форуму "Люди миру" і ті, хто стежив за обговореннями в ефірі українських телеканалів, не допустять, щоб цей щирий і аргументований заклик до миру, взаєморозуміння, а головне ‒ до християнського прощення був забутий. У їхніх душах і серцях залишаться слова святих отців, запам'ятаються й щирі емоції українців, які брали участь у форумі. Люди ділитимуться цими думками та емоціями зі своїми однодумцями, відстоюватимуть перед опонентами необхідність установлення миру.

Для цього потрібна мужність. І цю мужність прихильники встановлення миру неодноразово демонстрували ‒ допомагаючи людям, що знаходяться в зоні конфлікту, беручи участь в хресній ході, незважаючи на напади націонал-радикалів, які діяли за потурання та підтримки влади. І сьогодні, коли представники чинної влади прямо погрожують церкві, обіцяючи переслідування за мирне і законослухняне відстоювання своїх переконань, упевнений ‒ таким людям, як учасники форуму "Люди миру", вистачить рішучості для відстоювання своєї позиції.

Вважаю високою честю те, що партія "Опозиційна платформа ‒ За життя" робить свій внесок у встановлення миру на Донбасі, повернення Донбасу в Україну, а України на Донбас.

Переконаний, що таке просте людське спілкування, щире обговорення питання необхідності миру ще раз нагадає українцям і представникам світової спільноти про важливість припинення збройного конфлікту на Донбасі.