Медведчук: Дії української влади свідчать про вихід з угод про режим припинення вогню на сході

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Дії української влади свідчать про вихід з угод про режим припинення вогню і перемир'я від 22 липня 2020 року.

Про це під час брифінгу в кулуарах Верховної Ради України, який транслював телеканал ZIK, заявив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат України Віктор Медведчук.

Парламентар зазначив, що народний депутат (фракція "Слуга народу") Олександр Качура вчинив правильно, внісши проєкт постанови про зміну в постанові від 15 липня щодо проведення виборів на Донбасі.

"Це дуже важливі зміни, як і сама постанова від 15 липня. Чому? Тому що питання сьогодні зводиться до того, що це камінь спотикання в питаннях подальших мінських переговорів. Понад те, останні зустрічі в "нормандському форматі", мається на увазі, радників глав держав, а також ТКГ, продемонстрували, що є позиція. Вона принципова з боку представників ОРДЛО - Донецька, Луганська, а також Москви щодо того, якщо не буде змінено постанову, а там питання насамперед стоїть про пункт 4, де вказані умови, за яких можливі взагалі, апріорі вибори на неконтрольованій території Донбасу. Тобто те, що прописано конкретно в Мінських угодах", - сказав Віктор Медведчук.

Новини за темою: Медведчук: Немає жодних підстав для проведення зустрічі глав держав "нормандського формату"

Народний депутат вважає, що, якщо цей пункт не буде змінений або скасований, це означатиме те, що поставлено хрест на Мінських угодах.

"Сьогодні це питання є №1. Понад те, як відомо з ходу обговорення в тристоронньому форматі, вчора на контактній групі і ОРДЛО, і РФ поставили питання, що жодних дій не може бути, поки цей пункт не буде змінений або скасований – постанови ВРУ від 15 липня 2020 року.

Понад те, це стосується питань обміну, що викликає величезний жаль. Це стосується, в тому числі, і питань недотримання з української сторони, як стверджують представники ОРДЛО, мирних угод про встановлення режиму припинення вогню від 22 липня. Фактично вчора сторони, всі, крім української, заявили про те, що така відмова від питань інспекції, а також від питань зміни відповідного пункту постанови ВРУ означає, що Україна вийшла з угод про режим припинення вогню і перемир'я від 22 липня 2020 року", – сказав Віктор Медведчук.

А це, продовжив парламентар, є вкрай негативним і від'ємним для нашої країни.

"Я вважаю, що делегація наша не впоралася в даному випадку із завданням. Я думаю, що ці дії делегації - вони диктуються президентом Зеленським, у якого, на мій погляд, і я в цьому впевнений, відсутня політична воля на мирне врегулювання на Донбасі. Тому такі наслідки. Тому сьогодні ми маємо той факт, який не наближає, а навпаки – віддаляє нас від миру на Донбасі", – резюмував голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя".

Як повідомляли раніше, Віктор Медведчук заявляв, що діяльність української делегації в ході переговорного процесу з мирного врегулювання конфлікту на сході України можна оцінити як повний провал.