live

Медведчук: Боротьба за землю не закінчилася! Ми її продовжимо і звернемося до Конституційного суду

Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

"Опозиційна платформа – За життя" продовжує боротьбу за землю. Після публікації закону про землю партія звертається до Конституційного суду. Підстав для цього є достатньо. 

Про це в інтерв'ю телеканалам "112 Україна", NewsOne, ZIK та "Інтер" заявив голова Політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук.

Політик підкреслив, що те, що закон про землю вводиться в окремій частині, дасть право "Опозиційної платформі – За життя", яка виступає категорично проти цього закону, звертатися в Конституційний суд.

Також політик звернув увагу на первинний законопроєкт про ринок землі, де пропонувалося продавати українську землю іноземцям у великій кількості. За словами Медведчука, саме завдяки протистоянню опозиційних сил, деякі норми цього закону були змінені, а обсяги землі, які могли купувати іноземці - зменшено.

"Це те, що влада, розуміючи про те, що вона не може піти на ті злочинні дії в тому обсязі, в якому від них вимагали, або яких вона сама хотіла, тому що я вважаю, що багато, і в тому числі пан Зеленський, робить це свідомо в напрямку того, щоб земля стала предметом розкрадання, земля українських громадян. І ось ці дії – вони просто зменшувалися в силу того опору, який було надано в питанні проходження цього закону", –  зазначив Віктор Медведчук.

Він також додав, що "Опозиційна платформа – За життя" внесла 3299 правок до законопроєкту про ринок землі.

"Всього було внесено правок 4009, з них 3299 правок внесла "Опозиційна платформа – За життя". Згадайте ту боротьбу, яку ми спочатку  організували в залі при прийнятті в першому читанні, потім на засіданнях комітету, коли вони хотіли відмовитися від наших правок. Згадайте грудень, січень, коли проводили підпільні аграрні комітети для того, щоб нібито затвердити тільки свої правки, а всім іншим відмовити. Згадайте наші вимоги, що повинні бути виконані норми Закону про регламент, і ми змусили їх виконати. Ми внесли ці поправки, і ми боролися до кінця, але не до кінця цієї історії з землею, тому що я вважаю, що в момент голосування, коли 259 народних депутатів – оцінку їх діяльності та відповідальність їх дасть український народ – проголосували за цей закон, боротьба не закінчилася. Закінчився тільки один з етапів боротьби", – заявив Віктор Медведчук і додав, що "Опозиційна платформа – За життя" цю боротьбу продовжує.

"Ми сьогодні чекаємо підписання цього закону, тому що навряд чи можна сподіватися на те, що буде принесено вето президентом. Він упевнений в правоті цього рішення, а отже, він несе повну відповідальність за це рішення. І після публікації ми звертаємося до Конституційного суду. Підстав у нас для цього є достатньо", – резюмував голова Політради партії "Опозиційна платформа – За життя". 

Нагадаємо, народні депутати прийняли закон про продаж землі – проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення № 2178-10 підтримали 259 парламентаріїв.

Голосування відбулося в 00:42 31 березня під час позачергового засідання ВРУ. В сесійній залі був присутній президент України Володимир Зеленський, а також голова Верховної Ради Дмитро Разумков, який був відсутній під час розгляду поправок.

Незважаючи на застереження опозиційних депутатів не розпродавати землю під час пандемії коронавіруса і світової економічної кризи, в залі знайшлося 259 голосів "за".