Медведчук: Без виконання паризького комюніке говорити про нормандську зустріч проблематично

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук

112

Ідеться про комюніке, яке затверджене за президента Зеленського і за його участю

Якщо Україна не виконуватиме комюніке, підписане у Парижі в грудні торік, говорити про наступну зустріч у "нормандському форматі" проблематично.

Про це під час брифінгу у кулуарах Верховної Ради України, який транслювали в ефірі телеканалу ZIK, заявив голова політради партії "Опозиційна платформа ‒ За життя", народний депутат України Віктор Медведчук.

У парламентаря поцікавилися, які рішення він прогнозує на сьогоднішньому засіданні РНБО, яке скликав президент України Володимир Зеленський з огляду на загострення на Донбасі.

"Мені складно сказати, що буде предметом розгляду сьогодні на РНБО, але, мені здається, і президент, і РНБО повинні думати, як виконувати паризьке комюніке, про яке так багато говориться в останні дні, в тому числі йшлося на Мюнхенській конференції безпеки, в тій частині, що комюніке вже затверджене новим президентом України паном Зеленським, де підтверджена спадкоємність і необхідність повного виконання Мінських угод усіма главами держав "нормандського формату", підкреслюю - в тому числі і президентом України, повинна бути реалізована.

Тому, я думаю, РНБО має покроково реалізовувати те, що було намічено два місяці тому, вже більше двох місяців, і, як ви знаєте, напередодні того, що планувалося тоді, на сьогодні це під питанням, нормандська зустріч, необхідно було виконати те, що написано в комюніке. Можу сказати, що фактично з того порядку денного, який увійшов у зміст паризького комюніке, нічого не зроблено, крім обміну полоненими", – заявив Віктор Медведчук.

Новини за темою: Медведчук: Людям потрібні гарантії безпеки

Журналісти також поцікавилися ймовірністю зустрічі у "нормандському форматі" у квітні.

"Якщо Україна не виконуватиме паризьке комюніке 9 грудня, а там прямо написано - це встановлення режиму припинення вогню, імплементація "формули Штайнмаєра", приведення всіх питань, пов'язаних з особливим статусом Донбасу, не тільки прийняття закону про особливий статус на постійній основі, тому що ми його просто продовжили без імплементації "формули Штайнмаєра", то я впевнений, і про це вже було заявлено – пан Лавров кілька днів тому, два дні назад, заявив прямо, міністр закордонних справ Росії, про те, що якщо не буде виконуватися паризьке комюніке, яке затверджене вже за президента Зеленського і з його участю, то говорити про зустрічі просто проблематично. Це бажання Києва, але не може бути реалізоване, якщо цього не буде зроблено", – заявив Віктор Медведчук.

Як повідомляли, Віктор Медведчук заявляв, що альтернатива Мінським угодам може бути тільки одна – втрата для України Донбасу.

Loading...