Матеуш Моравецький назвав Nord Stream 2 "платою Путіну за зброю"

Матеуш Моравєцький

Очільник польського уряду заявив, що цей газопровід дозволяє Росії купувати зброю за європейські гроші

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький взяв участь в онлайн-розмові, організованій американським аналітичним центром Atlantic Council, де серед іншого обговорювалось питання зменшення числа військ США в Німеччині, передає "Польське радіо".

"Ми хотіли б, щоб такі кроки здійснювалися на основі консенсусу в НАТО", – сказав очільник польського уряду. За його словами, Північноатлантичний альянс важливий для збереження світового миру. Матеуш Моравецький додав, що рішення, яке стосується розміщення американських військ – у компетенції влади у Вашингтоні.

Кажучи про трансатлантичні відносини, польський прем'єр-міністр заявив:

"Усі бачимо, що ми на межі нової ери, і необхідно зміцнити наші відносини".

На його думку, будучи водночас дуже проєвропейською та "дуже проамериканською", Польща має ключове значення в об'єднуванні ЄС та США.

Під час розмови колишній посол США в Польщі Деніел Фрід запитав Матеуша Моравецького про заяви в керівній партії "Право і справедливість" з "різкою риторикою стосовно Німеччини". Відповідаючи на це запитання, польський прем'єр-міністр зазначив, що у партії "Право і справедливість" є різні голоси та різні крила.

"Я б не сказав, що існує різка антинімецька риторика. Є питання, яких ми не любимо, і про це говоримо, наприклад Nord Stream. На наш погляд, це розплата європейськими грошима за зброю для Путіна", – сказав польський прем'єр-міністр Матеуш Моравецький.

Новини за темою: Посольство США в Німеччині застерігає компанії від участі в спорудженні газопроводу "Північний потік 2"

Раніше повідомлялося, що польський регулятор UOKiK оштрафував російську компанію "Газпром" за небажання співпрацювати в антимонопольному розслідуванні щодо будівництва газопроводу Nord Stream – 2.

 

Loading...